Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Aktualności arrow Przegląd prasy
Przegląd prasy
Chile zamierza zmienić prawodawstwo środowiskowe by pobudzić inwestycje PDF Drukuj
06.05.2015.
150506-bachelet.jpg
„Co nowego w światowej hydroenergetyce?" - prasę przegląda Miltiadis Melekidis

Prezydent Chile Michelle Bachelet zapowiedziała w kwietniu dokonanie zmian w środowiskowych regulacjach prawnych celem redukcji niepewności i pobudzenia inwestycji. Znaczna część dużych projektów inwestycyjnych w Chile, które jest największym eksporterem miedzi na świecie, została usidlona w zawiłościach prawa środowiskowego oraz niekończących się procesów sądowych rozpoczętych przez coraz to aktywniejsze lokalne społeczności.
Czytaj całość…
 
Departament Energetyki USA przekazał 7 milionów dolarów na cel badań technologicznych nad energetyką PDF Drukuj
06.05.2015.
150506-usahydropower
„Co nowego w światowej hydroenergetyce?" - prasę przegląda Miltiadis Melekidis

Mimo iż energia elektryczna pozyskiwana z wody stanowi ponad 7% całkowitej amerykańskiej produkcji energetycznej i jest wiodącą technologią spośród alternatywnych źródeł energii, państwo amerykańskie nadal posiada niewykorzystany potencjał. Niedawne raporty Departamentu energetyki pokazują, że USA posiadają dodatkowe 65 GW potencjału energetycznego hydroenergii w postaci nieeksploatowanych dotąd rzek i strumieni oraz ponad 12 GW (w przypadku pełnego wykorzystania) niewykorzystywanych na istniejących zaporach.
 
Czytaj całość…
 
Żywotność zapory Rowallan przedłużona o 150 lat dzięki wielomilionowej rewitalizacji PDF Drukuj
06.05.2015.
150506-tasmania
„Co nowego w światowej hydroenergetyce?" - prasę przegląda Miltiadis Melekidis

Zapora Rowallan w północnej Tasmanii została wzmocniona, by móc oprzeć się erozji oraz powodziom w ramach realizacji projektu o wartości 13,4 miliona dolarów. Przedstawiciele Hydro Tasmania zapowiedzieli, że przeprowadzona modernizacja wydłuży żywotność zapory o 150 lat. Stanowi ona część wielomilionowej inwestycji przedsiębiorstwa na terenie całego kraju.
 
Czytaj całość…
 
Nepal zleca chińskim Trzem Przełomom realizację projektu wartego 1,6 miliarda dolarów PDF Drukuj
06.05.2015.
„Co nowego w światowej hydroenergetyce? - prasę przegląda Miltiadis Melekidis
 
W poniedziałek 13 kwietnia 2015 Rada Inwestycyjna Nepalu zleciła chińskiej korporacji Trzy Przełomy realizację długo opóźnianego projektu budowy elektrowni wodnej wartego 1,6 miliarda dolarów. 
- Lokalizacja wyznaczona została w północno - zachodniej części kraju, na rzece Seti. Planowana moc elektrowni to 750 MW. – relacjonuje oficjalny przedstawiciel Rady Ghanashyam Ojha.
 
Czytaj całość…
 
Po drugie - autostrada wodna na Wiśle PDF Drukuj
31.12.2013.

W ślad za przystąpieniem do Klastra Wiślanego TEW włącza się w akcję Dziennika Bałtyckiego "Po drugie - Autostrada wodna na Wiśle". Pierwsza część akcji, "Po pierwsze - A1" została uwieńczona sukcesem, i już niedługo ta ważna droga lądowa zostanie otwarta na całej długości. Pora teraz na udrożnienie Wisły, a w ślad za nią również innych rzek polskich. Widząc zbieżność interesów energetyki i żeglugi śródlądowej oraz skuteczność konsekwentnych działań dziennikarzy (rozpoczętych - to prawda - w odniesieniu do A1 w roku 2001) przyłączamy się do nich w nadziei, że wspólne działania przyniosą w końcu tak pożądany skutek w postaci użeglownienia i racjonalnego energetycznego wykorzystania Wisły (z pożytkiem dla gospodarki wodnej i innych dziedzin związanych).

Poniżej linki do wypowiedzi członków TEW na łamach Dziennika Bałtyckiego w ramach prowadzonej akcji:

Spółki energetyczne protestują przeciwko nowym przepisom
Najwyższy czas by wykorzystać rzeki dla energetyki

 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 17 z 17

>'; } doGzip(); ?>; ?>