Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow O nas arrow Członkowie wspierający
Członkowie wspierający
Chcesz zostać członkiem wspierającym TEW? PDF Drukuj
16.12.2010.
Deklaracja członkowska jest do pobrania tutaj.
 
Firmy partnerskie PDF Drukuj
14.06.2010.

Budokop Sp. z o.o.logo_budokop
Powstańców 19A
41-400 Mysłowice
www.budokop.com

BUDOKOP Sp. z o.o. proponuje monitoring strukturalny zjawisk zachodzących w podłożu gruntowym jak i konstrukcjach budowlanych.

Kompleksowe rozwiązania w dziedzinie badań geotechnicznych zawierają: 

• wykonanie projektu technicznego i montaż aparatury pomiarowej
• wykonywanie pomiarów, modelowanie i analizę zjawisk obserwowanych
• serwis urządzeń pomiarowych

Obecnie proponowane systemy pomiarowe działają automatycznie, z możliwością bezpośredniego dostępu do danych na serwerach Klienta lub na serwerach firmy BUDOKOP.


 

Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych Sp. z o.o.logo_dfme
Fabryczna 10
53-609 Wrocław
www.dfme.pl

Here at DFME, we offer complete solutions for the design, manufacture and servicing of medium and large electric machines of any type, drawing on our many years of experience in this area. We invite you to work with us in the supply and maintenance of our range of generators and electrical motors. 


Easy Serv Sp. z o.o.easy_serv
Alojzego Glińskiego 13
84-239 Bolszewo
48 781 499 661


Efekt-Automatyka Sp. z o.o.logo_efektautomatyka
Karola Goduli 36
41-703 Ruda Śląska
www.efekt-automatyka.com.pl

Jesteśmy firmą inżynierską zajmującą się projektowaniem, produkcją i integracją zaawansowanych systemów kontroli i sterowania elektrowni wodnych i obiektów hydrotechnicznych. Wykonujemy zarówno kompleksowe zadania obejmujące dostawę pełnego wyposażenia branży elektrycznej obiektu jak i zadania niewielkie, ale rozwiązujące trudne inżynierskie problemy z jakimi niejednokrotnie spotykają się nasi Klienci.


Enea Wytwarzanie Sp. z o.o.
logo_enea_wytwarzanieŚwierże Górne
26-900 Kozienice
www.enea-wytwarzanie.pl

25 maja 2012 r. Elektrownia „Kozienice” S.A. zmieniła nazwę na ENEA Wytwarzanie Tym samym stała się centrum kompetencji energetycznej w Grupie Kapitałowej ENEA w zakresie wytwarzania energii i ciepła. 

ENEA Wytwarzanie jest liderem obszaru wytwarzania w GK ENEA. To największy zawodowy wytwórca energii elektrycznej na węgiel kamienny w Polsce. Zlokalizowana na lewym brzegu Wisły 75 km na południe od Warszawy, w odległości 12 km od Kozienic. Usytuowana w pobliżu Kozienickiego Parku Krajobrazowego - obszaru specjalnie chronionego, dla którego obowiązują zaostrzone normy ochrony środowiska.

ENEA Wytwarzanie w swojej strukturze posiada również Segment OZE, do którego zalicza się m.in. elektrownia wodna Koronowo


Energa OZE S.A.energa_oze
Grunwaldzka 42 A
83-000 Pruszcz Gdański
www.energa-wytwarzanie.pl


Energotest Sp. z o.o.logo_energotest
Chorzowska 44B
44-100 Gliwice
www.energotest.com.pl

Energotest to nowoczesna, dobrze zorganizowana firma inżynierska znajdująca się w grupie kapitałowej ELEKTROBUDOWA S.A. Podstawowym atutem firmy jest liczna kadra wybitnych specjalistów, ponad 75% personelu posiada wyższe wykształcenie. Wielu z nich kierowało lub współuczestniczyło w: projektowaniu, kompletacji dostaw, nadzorowaniu montażu, badaniach pomontażowych, rozruchu urządzeń i układów elektroenergetycznych praktycznie we wszystkich nowo budowanych i modernizowanych elektrowniach, elektrociepłowniach, stacjach energetycznych oraz zakładach przemysłowych w Polsce, jak również za granicą. 


EthosEnergy Poland S.A.
logo_ethosPowstańców Śląskich 85
42-701 Lubliniec
www.ethosenergy.pl

Jesteśmy firmą o polskim rodowodzie, posiadającą kilkudziesięcioletnie doświadczenie w usługach na rzecz polskiej i światowej energetyki. Przedmiotem naszej działalności są remonty, modernizacje, produkcja i serwisy generatorów, transformatorów oraz elementów turbin i kotłów. 


Gajek Engineering Sp. z o.o.logo_gajek
Fiszera 14
80-231 Gdańsk
www.geg.pl

Gajek Engineering Sp. z o.o. to polska firma zajmująca się opracowywaniem dokumentacji, dostarczaniem urządzeń, przeprowadzaniem montażu i rozruchu dla energetyki wodnej. Posiadamy duże doświadczenie i własne sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, zapewniamy realizację projektu pod klucz oraz opiekę serwisową po zakończeniu gwarancji.


Grupa Binko Sp. z o.o.logo_binko
Fabryczna 16C
53-609 Wrocław
www.grupabinko.pl

Firma Grupa Binko Sp. z o.o. działa na rynku energetycznym od roku 2004, specjalizuje się w świadczeniu usług serwisowych w zakresie napraw i remontów turbozespołów małej i dużej mocy. 

Oferujemy usługi z zakresu obróbki skrawaniem na maszynach CNC oraz obrabiarkach konwencjonalnych. Obrabiamy stale węglowe, nierdzewne, kwasoodporne, metale kolorowe oraz tworzywa sztuczne.


HYDROERGIA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.logo_hydroergia
Grafitowa 10
55-010 Radwanice/k. Wrocławia
www.hydroergia.pl

HYDROERGIA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. działa w sektorze szeroko rozumianej energetyki wodnej. Spółka oferuje kompleksowe usługi związane z budową, rozbudową oraz modernizacją elektrowni wodnych. Zakres prac oferowanych przez zespół wykwalifikowanych specjalistów obejmuje cały zakres inwestycji - począwszy od pierwszej analizy możliwości budowy elektrowni poprzez wykonanie odpowiedniej dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwoleń administracyjnych, aż po produkcję turbin wodnych oraz urządzeń hydrotechnicznych niezbędnych do uruchomienia elektrowni pod klucz.

HYDROERGIA, jako jedyna firma na polskim rynku, wykonuje turbiny indywidualnie projektowane na potrzeby danej inwestycji, co pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie cieku wodnego. Proponowane przez firmę innowacyjne rozwiązania zostały docenione w prestiżowym programie GreenEvo - akceleratorze zielonych technologii organizowanym przez Ministerstwo Środowiska. Firma HYDROERGIA została także nominowana do prestiżowego Godła Teraz Polska.


Inora Sp. z o.o.inora
Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11
44-100 Gliwice
48 32 230 49 96
www.inora.pl


Instytut Energetyki Oddział Gdańsklogo_iengdansk
Mikołaja Reja 27
80-870 Gdańsk
www.ien.gda.pl

Instytut Energetyki jest instytutem badawczym prowadzącym badania naukowe i prace wdrożeniowe w dziedzinach:

•    prognozowania i programowania rozwoju energetyki,
•    wytwarzania, przesyłania, rozdzielania i użytkowania energii elektrycznej i cieplnej,
•    niekonwencjonalnych źródeł energii.

Instytut Maszyn Przepływowych PANlogo_imppan
Fiszera 14
80-231 Gdańsk
www.imp.gda.pl

Instytut powołano w r. 1956 do prowadzenia badań podstawowych w dziedzinie podstaw działania, projektowania i budowy maszyn służących do konwersji energii w przepływach. Obecnie, badania są prowadzone w następujących dziedzinach: mechanika płynów, przepływy wielofazowe, termodynamika i wymiana ciepła, fizyka plazmy, technika laserowa, mechanika maszyn, tribologia i diagnostyka maszyn energetycznych.

Oprócz badań podstawowych, Instytut oferuje usługi dotyczące praktycznych problemów inżynierskich w zakresie: turbin, pomp i sprzęgieł hydrokinetycznych, wentylatorów, śrub okrętowych, kolektorów słonecznych, projektowanie, obliczenia i ekspertyzy techniczne, konstrukcję unikatowego wyposażenia i aparatury.


IMR Sp. z o.o.logo_imr
Leśna 3
Kartoszyno
84-110 Krokowa
www.imr.com.pl

Przedsiębiorstwo IMR Sp. z o. o. powstało w 2003 roku. Oferowane przez naszą firmę usługi koncentrują się wokół robót inwestycyjno - modernizacyjnych oraz remontowo - konserwacyjnych.

Zakres świadczonych usług:

•    Projektowanie, wykonawstwo i montaż konstrukcji stalowych, budowa hal przemysłowych
•    wykonawstwo zabezpieczeń antykorozyjnych konstrukcji stalowych i żelbetowych,
•    Wykonawstwo, remonty i modernizacja obiektów energetyki wodnej, w tym małych elektrowni wodnych, remonty turbozespołów i innych urządzeń technologicznych i instalacji
•    krat samooczyszczające,
•    filtrów samoczyszczących.
•    Kompleksowe realizacje, modernizacje i remonty obiektów budowlanych
•    układanie posadzek przemysłowych (posadzki żywiczno - mineralne)
•    naprawy kawitacyjne,
•    naprawy iniekcyjne,


J.T.C. S.A.logo_jtc
Siemońska 25
42-500 Będzin
www.jtcsa.com.pl

J.T.C. Sp. z o.o. powstała 10 lutego 1992 r. W 1997 r. przekształcono ją w Spółkę Akcyjną. Obecnie Spółka zatrudnia 120 pracowników: większość stanowią inżynierowie automatycy, ponadto elektrycy i informatycy. Nasza firma posiada kompetentny zespół projektantów, programistów systemów sterowania i wizualizacji, informatyków oraz brygady montażowo-rozruchowe. J.T.C. SA świadczy usługi z zakresu automatyki, elektryki i informatyki w systemie „pod klucz” (od projektu przez montaż, uruchomienie, optymalizację układów, oddanie do eksploatacji oraz świadczenie usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych). Ponadto świadczymy usługi serwisowe w zakresie utrzymania ruchu instalacji lub całych zakładów. 

Kluczowe branże, w których realizujemy projekty:

•    Energetyka zawodowa i przemysłowa
•    Ciepłownictwo
•    Górnictwo
•    Chemia i petrochemia
•    Przemysł motoryzacyjny
•    Gospodarka wodno-ściekowa
•    Sektor B+R


Małe Elektrownie Wodne s.c.logo_mew
Wiejska 8
83-400 Kościerzyna
tel.: 58 686 55 55
fax: 58 680 00 62
e-mail: biuro@mew.pl
www.mew.pl

Podstawową działalnością Spółki jest wytwarzanie energii elektrycznej. Spółka zajmuje się wszystkimi zagadnieniami związanymi z małymi elektrowniami wodnymi począwszy od budowy elektrowni, a skończywszy na wyposażaniu w turbozespoły własnej produkcji typu Kaplan i automatykę. Oferuje usługi w zakresie:
1/ inwestycyjno-remontowym:
•    produkcja turbin wodnych
•    dostawa i montaż kompletnego hydrozespołu (turbina wodna, przekładnia, generator, układ sterowania)
•    kompleksowe modernizacje, remonty i przeglądy elektrowni wodnych
•    modernizacja, adoptowanie i odbudowa istniejących obiektów hydrotechnicznych
•    napędy i mechanizmy regulacji turbin
•    przekładnie pasowe najnowszych generacji
•    czyszczarki krat
2/ warsztatowym:
    a/ warsztat mechaniczny:
•    obróbka skrawaniem: toczenie, frezowanie, wiercenie
•    cięcie na gilotynie i ręczne cięcie plazmą
•    gięcie i tłoczenie na prasie
•    regeneracja i dorabianie części maszyn
•    wykonawstwo konstrukcji stalowych
    b/ warsztat elektryczny:
•    rozdzielnie elektryczne
•    szafy sterujące wraz z oprzyrządowaniem
•    układy zdalnego sterowania i monitoringu elektrowni
•    baterie kondensatorów do kompensacji mocy biernej
•    mikroprocesorowe sterowniki oraz regulatory poziomu wody
3/ doradczym:
•    doradztwo techniczne dla obiektów posiadających pozwolenie wodnoprawne w zakresie zaprojektowania i doboru turbin wodnych oraz fachowe usługi serwisowe


Melbud S.A.logo_melbud
Składowa 4
86-300 Grudziądz
www.melbud.pl

MELBUD S.A. jest wykonawcą robót budowlano-montażowych w branży sanitarnej, hydrotechnicznej i melioracyjnej. Specjalizujemy się w wykonawstwie oczyszczalni ścieków, pompowni przeciwpowodziowych, jazów elektrowni wodnych, wysypisk komunalnych, kanalizacji, wodociągów, melioracji, przewiertów, przecisków techniką bezwykopową i in.


Mewat Sp. z o.o.logo_mewat
Kraszewskiego 7
85-240 Bydgoszcz
www.mewat.pl

Zakład Produkcyjno-Wdrożeniowy Wykorzystania Niekonwencjonalnych Źródeł Energii „MEWAT” Sp. z o.o. w Bydgoszczy powstał 18 maja 1988 roku. Inspiracją do założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością był występujący w kraju w latach 80-tych problem zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną. Mewat, dysponujący na początku swej działalności małym kapitałem, nie mógł przyczynić się do znaczącego wzrostu produkcji energii elektrycznej na drodze inwestycji. Przyjęto zasadę działania w kierunku zracjonalizowania ekonomiki wykorzystania energii i poprawy jej jakości.


NeoStrain Sp. z o.o.neo_strain
Lipowa 3
30-702 Kraków
www.neostrain.pl

NeoStrain Sp. z o.o., lider rynku systemów monitoringu w Polsce, zajmuje się kompleksową realizacją systemów monitorowania stanu technicznego konstrukcji budowlanych.
Zrealizowane przez nas systemy monitorowania (ASTKZ) wspierają procesy decyzyjne m.in. na największych zaporach wodnych w Polsce i na Łotwie. Trwałość i solidność stosowanych rozwiązań jest efektem ponad 12-letniego doświadczenia w wykonywaniu tego rodzaju systemów. Opracowane przez nas nowoczesne technologie wykrywania przecieków i procesów erozyjnych umożliwiają szybką ich lokalizację w wałach, zaporach, nabrzeżach oraz głębokich wykopach.
Nasza firma zapewnia:
- wykonanie projektu systemu monitorowania,
- dobór oraz produkcję i/lub integrację niezbędnego sprzętu do wykonania systemu,
- profesjonalną instalację na obiekcie,
- wdrożenie oprogramowania do analizy danych na serwerze klienta lub na serwerach NeoStrain.


PGE Energia Odnawialna S.A.logo_pgeeo
Ogrodowa 59a
00-876 Warszawa
www.pgeeo.pl

PGE Energia Odnawialna S.A. jest spółką zależną PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. - największego holdingu energetycznego działającego na polskim rynku i jednego z największych podmiotów tego typu w Europie Środkowej i Wschodniej. Powstała w 1993 roku w wyniku restrukturyzacji polskiego sektora elektroenergetycznego. Funkcjonowała wówczas pod nazwą Elektrownie Szczytowo-Pompowe S.A.


PROCOM SYSTEM S.A.logo_procom_system
Stargardzka 8A
54-156 Wrocław
www.procomsystem.pl

PROCOM SYSTEM S.A. działa na rynku od 1989 roku, oferując kompleksową realizację zadań z dziedziny integracji systemów automatyki oraz informatyki przemysłowej. Podstawą naszej pracy jest bardzo dobra znajomość technologii branż, dla których pracujemy: energetyki, ochrony środowiska i przemysłu. Pozwala to nam opracowywać koncepcje, projekty oraz algorytmy dostosowane do specyfiki konkretnych obiektów.

Jednym z autorskich produktów firmy jest innowacyjny system do sterowania zachowaniem ryb w środowisku wodnym - Neptun. Neptun to skuteczne rozwiązanie odstraszające ryby od wszelkiego rodzaju ujęć wód powierzchniowych. System zabezpiecza obiekty inżynierii wodnej przed wpływaniem ryb w obszar ich działania. Dzięki temu spełnia funkcję ochronną dla ryb oraz obniża koszty eksploatacji (czyszczenia) instalacji technologicznych.

Przykładowe zastosowanie systemu Neptun:
• ochrona ujęć wód powierzchniowych i obiektów inżynierii wodnej
• ochrona akwenów przed przedostawaniem się niepożądanych gatunków ryb
• ukierunkowywanie płynących ryb na przepławki, specjalistyczne pułapki oraz systemy zliczające
• ochrona farm rybnych przed drapieżnikami
• ochrona plaż przed rekinami i innymi drapieżnikami.

Zalety systemu Neptun:
• łatwość montażu zarówno w istniejących jak i nowych obiektach (bez znaczenia są szerokość i głębokość akwenu oraz rodzaj dna)
• różnorodność zastosowania
• duża odporność na uszkodzenia mechaniczne (np. spływające drzewa)
• odporność na warunki lodowe
• wysoka skuteczność - do 100%
• niskie zużycie energii elektrycznej
• niski koszt eksploatacji.

Zapewniamy indywidualny dobór konfiguracji systemu Neptun w zależności od miejsca instalacji i warunków hydrotechnicznych występujących na danym obiekcie. 


TB Hydro Sp. z o.o.logo_tbhydro
Czernika 4
60-194 Poznań
www.tbhydro.com.pl

TB Hydro sp. z o.o. jest firmą projektującą i wykonującą armatury i urządzenia specjalne dla potrzeb energetyki wodnej i ciepłownictwa.

Istnieje na rynku od 1989 roku.


TurboCare Sp. z o.o.logo_turbocarespzoo
Paprotna 12A
51-117 Wrocław
www.turbocare.com.pl

Ponad 30 lat doświadczeń zdobytych na całym świecie w zakresie remontów i diagnostyki maszyn wirujących, pozwala nam oferować serwis turbin parowych, gazowych i wodnych oraz kompresorów odśrodkowych. 


Voith Turbo Sp. z o.o.logo_voith
Majków Duży 74
97-371 Wola Krzysztoporska
www.voith.pl

Działalność Voith Turbo sp. z o.o. koncentruje się na doradztwie technicznym, sprzedaży oraz serwisowaniu urządzeń produkowanych przez firmy reprezentowane przez Spółkę. Pracownicy Voith Turbo sp. z o.o. posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe. Dysponujemy warsztatem mechanicznym wyposażonym w niezbędny sprzęt, przyrządy i instrumenty pomiarowe do remontów między innymi układów napędowych pojazdów oraz napędów przemysłowych.  


WTW Poland Sp. z o.o.logo_wtw_poland
Słoneczna 99
11-700 Mrągowo
www.wtw-poland.com

Firma WTW Poland sp. z o.o. jest wiodącym polskim producentem turbin oraz wyposażenia mechanicznego i elektrycznego dla Małych Elektrowni Wodnych. Korzenie naszej firmy sięgają 1986 roku. Do tej pory wyprodukowaliśmy 160 turbin wodnych nie tylko dla Klientów z Polski ale również z Białorusi, Niemiec, Estonii i Ukrainy.


Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.logo_zewniedzica
Widokowa 1
34-441 Niedzica
www.zzw-niedzica.com.pl

Jest to zespół dwóch elektrowni wodnych zlokalizowanych w przełomie Dunajca. Pierwsza z nich (Niedzica) jest elektrownią szczytowo-pompową, natomiast druga (Sromowce Wyżne), położona nieco niżej, to elektrownia przepływowa. Tama główna Czorsztyn-Niedzica jest największą zaporą ziemną w Polsce, a zainstalowana łączna moc elektryczna obu hydroelektrowni wynosi 94 MW. (za: eko-przeglad.eu


ZRE Gdańsk S.A.logo-zre
Litewska 14A
80-719 Gdańsk
www.zregdansk.pl


Przedsiębiorstwo produkcyjno-usługowe ZRE Gdańsk zajmuje się świadczeniem szeroko pojętych usług dla energetyki i przemysłu, produkcją aparatury zabezpieczającej sieci przesyłowe, diagnostyką oraz doradztwem technicznym. Firma zwraca szczególną uwagę na zagadnienia ekologii i ochrony środowiska, oferując klientom sprawdzone rozwiązania z tego zakresu.

Spółka oferuje usługi i dostawę urządzeń w następujących dziedzinach:

  • Remonty i modernizacje dużych elektrowni wodnych;
  • Rekonstrukcja wyeksploatowanych oraz budowa w systemie "pod klucz małych elektrowni wodnych;
  • Remonty, modernizacje i montaż kotłów parowych i wodnych;
  • Remonty i modernizacje pomp śmigłowych;
  • Diagnostyka urządzeń energetycznych i przemysłowych;
  • Produkcja i sprzedaż urządzeń zabezpieczających energetyczne sieci przesyłowe SN;
  • Usługi w branży elektroenergetycznej.

Wieloletnie doświadczenie, wszechstronne umiejętności techniczne zapewniają Klientom ZRE Gdańsk kompleksową obsługę.

 

>'; } doGzip(); ?>; ?>