Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Konferencje i seminaria arrow Referaty i prezentacje
Referaty i prezentacje
Konferencja Programowa Dziś i jutro energetyki wodnej w Polsce i w Unii Europejskiej PDF Drukuj
21.06.2011.
Towarzystwo Elektrowni Wodnych zaprasza do udziału w Konferencji Programowej "Dziś i jutro energetyki wodnej w Polsce i w Unii Europejskiej" oraz na Spotkanie Walidacyjne Projektu SHP STREAMMAP, które odbędą się w dniu 27 października 2011r. w ramach I Międzynarodowych Targów Energetycznych RENEXPO Poland (Warszawskie Centrum EXPO XXI, 26-28.10.2011)

Ulotki informacyjne do pobrania:
- SM&RENEXPO Komunikat nr 1
- SM&RENEXPO Announcement

 Formularze rejestracyjne do pobrania

- SM&RENEXPO rejestracja wstępna
- SM&RENEXPO rejestracja wstepna english version
 
Dziś i jutro energetyki wodnej w Polsce i w Unii Europejskiej PDF Drukuj
28.05.2011.

Konferencja Programowa i Spotkanie Walidacyjne Projektu SHP STREAMMAP
- wydarzenia towarzyszące I Międzynarodowym Targom Energetycznym RENEXPO Poland    

Organizator Konferencji i Spotkania Walidacyjnego
Towarzystwo Elektrowni Wodnych
ul. Piaskowa 18, 84-240 Reda,
tel./faks: 58 67 87 95,
e-mail: biuro@tew.pl

współpraca:
REECO, IMP PAN, TRMEW,
Asociace hydroenergetiků ČR

Organizator Targów
REECO Renewable Energy Exhibition and Conference Group
REECO Poland Sp. z O.O.,

adres korespondencyjny:
ul.Bartycka 22B/21A  00-716 Warszawa
el :  22 266 02 16 22 379 78 60
e-mail: info@reeco-poland.pl

 pobierz ulotkę

 
Zaproszenie ABC& MEW PDF Drukuj
18.05.2011.
ZAPROSZENIE - WARSZTATY ABC...MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH
W dniach 7 - 9 października 2011 zapraszamy Państwa na kolejne – dziesiąte warsztaty „ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH” organizowane przez firmę ECO INCEPTUM w GRUDZIĄDZU (sala szkoleniowa Klubu SKALA, ul. Rybacka 14). Podobnie jak w przypadku dotychczas organizowanych spotkań, adresowane jest ono również do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży energetyki wodnej lub dopiero rozpoczęły i poszukują źródła fachowej wiedzy na poziomie elementarnym. Podczas trzydniowych warsztatów przedstawione zostaną podstawy prawne funkcjonowania branży MEW, podstawowe zagadnienia ekonomiczne, omówione zostaną podstawy prawidłowego projektowania i budowy MEW. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczone osoby zajmujące się na co dzień zagadnieniami małej energetyki wodnej, a związane zawodowo z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz Polską Akademią Nauk.

ZAPROSZENIE-SZKOLENIE KWALIFIKACYJNE

W dniu 7 października 2011 w GRUDZIĄDZU (sala szkoleniowa Klubu SKALA, ul. Rybacka 14) odbędzie się SZKOLENIE KWALIFIKACYJNE, podczas którego można będzie uzyskać następujące świadectwa kwalifikacyjne:

E I – uprawnia do eksploatacji oraz obsługi urządzeń elektrycznych czyli w branży MEW, wszystkich urządzeń, szaf, połączeń związanych z wytwarzaniem, przepływem, czy pomiarem energii elektrycznej. Zwracamy tu uwagę, iż świadectwa kwalifikacyjne należy posiadać, nawet wówczas, kiedy mamy w elektrowni urządzenia „bezobsługowe”.
E II – uprawnienia do eksploatacji oraz obsługi urządzeń energetycznych, takich jak turbiny wodne, wiatrowe, parowe itp.
D I – uprawnienia dozoru, upoważniają do wydawania poleceń dla osób, które eksploatują urządzenia elektryczne. Powinien je posiadać każdy przełożony osoby, która pracuje w MEW.
D II – uprawnienia dozoru, upoważniają do wydawania poleceń dla osób, które eksploatują urządzenia energetyczne. Powinien je posiadać każdy przełożony osoby, która pracuje w MEW.

ZAPROSZENIE - SEMINARIUM NOWE TECHNOLOGIE DLA MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH
Serdecznie zapraszamy na nasze jednodniowe seminarium, które odbędzie się 8 października w Grudziądzu (sala szkoleniowa Klubu SKALA, ul. Rybacka 14). Przygotowaliśmy je specjalnie z myślą o inwestorach zainteresowanych poszukiwaniem lokalizacji oraz budową małych elektrowni wodnych. Osoby prowadzące Seminarium skupiały się będą na nowoczesnych technologiach dedykowanych najniższym spadom. Dla klasycznych rozwiązań, takich jak turbiny Kaplana czy Francisa, należy zapewnić stosunkowo wysoką różnicę pomiędzy stanowiskiem wody górnej i dolnej. Współczesna myśl techniczna poszukuje jednak rozwiązań, które pozwalają inwestorom sięgnąć również po spady niższe, takie które dotychczas uznawane były za technicznie niemożliwe do wykorzystania.  

Podczas seminarium przedstawiona zostanie technologia turbin VLH (Very Low Head) oraz technologia śrub Archimedesa nazywana potocznie turbinami ślimakowymi. Zajęcia prowadzone będą przez osoby posiadające praktyczne doświadczenia z powyższymi technologiami. Zaprezentujemy filmy pokazujące budowę elektrowni wodnych w oparciu o powyższe technologie oraz filmy pokazujące ich pracę. Przewidujemy również panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości podczas którego podejmiemy próbę porównania dostępnych Technologii.

Seminarium organizujemy we współpracy z Instytutem Technologii Energetycznych oraz z Fabryką Prądu.

Pliki do pobrania:
 
 
"NASI TU BYLI" PDF Drukuj
17.01.2011.

"NASI TU BYLI" W dniach 3-04.11.2010 r. we Wrocławiu odbyła się konferencja VIII Dni Oszczędzania Energii współorganizowana przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszeniem "Poszanowanie Energii i Środowiska (SAPE - POLSKA). Pani Katarzyna Trojanowska - (członek TEW) wygłosiła wykład pt.: "Energetyka wodna w poszukiwaniu możliwości wykorzystania swojej szansy". W załączeniu kilka fotografii z tego spotkania.

- podziękowanie dla Pani Katarzyny Trojanowskiej

P1020804.JPG
P1020812.JPG
_MG_0555.jpg
_MG_0558.jpg
_MG_0560.jpg
_MG_0572.JPG
_MG_0600.JPG
_MG_0602.jpg
_MG_0608.jpg
_MG_0611.jpg
_MG_0650.jpg
_MG_0671.JPG
_MG_0702.jpg
 

 
WARSZTATY ABC& MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH PDF Drukuj
28.10.2010.

 warsztaty abc małych elektrowni wodnych

W dniach 1 - 3 kwietnia 2011 zapraszamy Państwa na kolejne – dziewiąte warsztaty „ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH” organizowane przez firmę ECO INCEPTUM w GRUDZIĄDZU (sala szkoleniowa Klubu SKALA, ul. Rybacka 14). Podobnie jak w przypadku dotychczas organizowanych spotkań, adresowane jest ono do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży energetyki wodnej jak również do osób, które już rozpoczęły poszukiwania lokalizacji i potrzebują źródła fachowej wiedzy na poziomie elementarnym. Podczas trzydniowych warsztatów przedstawione zostaną podstawy prawne funkcjonowania branży MEW, podstawowe zagadnienia ekonomiczne, omówione zostaną podstawy prawidłowego projektowania i budowy MEW. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczone osoby zajmujące się na co dzień zagadnieniami małej energetyki wodnej, a związane zawodowo z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz Polską Akademią Nauk. Szczegóły w załączniku.  SZKOLENIE KWALIFIKACYJNE W dniu 2 kwietnia 2011 w GRUDZIĄDZU (sala szkoleniowa Klubu SKALA, ul. Rybackszkolenie kwalifikacyjne, uprawnienia energetycznea 14) odbędzie się SZKOLENIE KWALIFIKACYJNE, podczas którego można będzie uzyskać następujące świadectwa kwalifikacyjne: E I – uprawnia do eksploatacji oraz obsługi urządzeń elektrycznych czyli w branży MEW, wszystkich urządzeń, szaf, połączeń związanych z wytwarzaniem, przepływem, czy pomiarem energii elektrycznej. Zwracamy tu uwagę, iż świadectwa kwalifikacyjne należy posiadać, nawet wówczas, kiedy mamy w elektrowni urządzenia „bezobsługowe”. E II – uprawnienia do eksploatacji oraz obsługi urządzeń energetycznych, takich jak turbiny wodne, wiatrowe, parowe itp. D I – uprawnienia dozoru, upoważniają do wydawania poleceń dla osób, które eksploatują urządzenia elektryczne. Powinien je posiadać każdy przełożony osoby, która pracuje w MEW. D II – uprawnienia dozoru, upoważniają do wydawania poleceń dla osób, które eksploatują urządzenia energetyczne. Powinien je posiadać każdy przełożony osoby, która pracuje w MEW. Szczegóły w załączniku. 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 42

>'; } doGzip(); ?>; ?>