Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Konferencje i seminaria arrow Referaty i prezentacje
Referaty i prezentacje
Działać jeszcze aktywniej - relacja z obrad PDF Drukuj
18.06.2009.
XVIII Zgromadzenie Krajowe Towarzystwa Elektrowni Wodnych odbyło się w toruńskim Hotelu Filmar. W dniach 28-29 maja delegaci wzięli udział w obradach oraz uczestniczyli w seminarium pod nazwą „Kolejny stopień na Wiśle”.

Czytaj całość…
 
Warsztaty 6 maja 2009 PDF Drukuj
16.06.2009.
 W dniu 6 maja 2009 r. odbyły się warsztaty dotyczące konsultacji projektu nowelizacji Strategii Energetycznej Województwa Pomorskiego ze szczególnym uwzględnieniem OZE.
 
Organizatorem spotkania był Instytut Maszyn Przepływowych PAN, który jest koordynatorem Bałtyckiego Klastra Ekoenergetycznego, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Celem spotkania było wypracowanie optymalnych dla województwa pomorskiego założeń w ramach Strategii Energetycznej poprzez wymianę opinii przedstawicieli środowiska naukowego, lokalnych władz oraz reprezentantów sektora przedsiębiorstw działających w zakresie OZE. W trakcie warsztatów założenia i kierunki rozwoju energetyki w Polsce przedstawił SenatorRP, prof. Janusz Rachoń.

Załączamy materiały będące pokłosiem pierwszej tury spotkań warsztatowych i zachęcamy do dyskusji. Prosimy o refleksje na temat teorii i praktyki rozwiązań stosowanych obecnie oraz o ocenę przedstawionych materiałów – ze szczególnym uwzględnieniem proponowanych w projekcie Strategii Energetycznej dla Województwa Pomorskiego kierunków rozwoju energetyki ze źródeł odnawialnych.

Zachęcamy również do odwiedzenia stron Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, poświęconych zagadnieniom energetyki wodnej: http://www.woj-pomorskie.pl/Pages/Lang/pl/Article/wazne,pmr.html ,
http://www.woj-pomorskie.pl/Pages/Lang/pl/Article/wazne,strategia_zal.html ,
http://www.woj-pomorskie.pl/Pages/Lang/pl/Article/wazne,wiatr_3.html .

Druga tura spotkań warsztatowych planowana jest na 3 lipca 2009. Prosimy o nadsyłanie swoich refleksji pod adres biura (biuro@tew.pl) do końca czerwca, celem uwzględnienia Państwa stanowiska w wystąpieniu przedstawiciela TEW podczas drugiej tury warsztatów.
 
 pliki do pobrania:
 
 

 
Zjazd i Konferencja TRMEW PDF Drukuj
08.04.2009.

Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych (TRMEW) zaprasza swoich członków, właścicieli i miłośników małych elektrowni wodnych i innych odnawialnych źródeł energii, firmy działające w branży OŹE oraz wszystkich zainteresowanych na:

  • Jubileuszowy Walny Zjazd członków TRMEW pt. "MEW wspomnienie przeszłości - spojrzenie w przyszłość",
  • Konferencja TR MEW "Szanse i zagrożenia dla rozwoju OŹE",
  • Mini Targi branżowe "TECH-MEW",

które odbędą się 19-21 czerwca w Ośrodku Konferencyjno - Wypoczynkowym PROMENADA, nad Zalewem Zegrzyńskim
 
do pobrania: Zaproszenie
 
Zgromadzenie Krajowe 11-12.09.2008 PDF Drukuj
12.02.2009.

Zapraszamy do pobrania informacji o odbytym Zgromadzeniu Krajowym TEW

plik można pobrać stąd

 
Konferencja Hydro 2009, Lyon PDF Drukuj
28.01.2009.
Zachęcamy do udziału w międzynarodowej konferencji HYDRO 2009, która odbędzie się w tym roku w Lyonie w dniach 26-28 października.
Na konferencji tej dużo mówi się o inwestycjach i modernizacjach. Jest też zawsze dobra wystawa, na której obecni są dostawcy wyposażenia i usług dla polskiej hydroenergetyki. Jest to też miejsce, gdzie warto posyłać przedstawicieli tych przedsiębiorstw polskiej energetyki wodnej, które planują inwestycje w najbliższym czasie.
Można już zgłaszać referaty na tę konferencję.
Załączamy zaproszenie na HYDRO 2009, które otrzymaliśmy od jej organizatorów.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje :: 37 - 42 z 42

>'; } doGzip(); ?>; ?>