Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Konferencje i seminaria arrow Referaty i prezentacje
Referaty i prezentacje
Konferencja hydroenergetyczna RENEXPO Poland 2012 obradowała w Warszawie PDF Drukuj
05.11.2012.
renexpo1W dniu 18 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI obradowała druga konferencja „Dziś i jutro energetyki wodnej Polsce i w Unii Europejskiej”. Konferencja stanowiła wydarzenie towarzyszące II-gim Międzynarodowym Targom Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland. Zorganizowana została wspólnie przez Towarzystwo Elektrowni Wodnych, Instytut Maszyn Przepływowych PAN oraz firmę REECO - organizatora Targów. W organizacji konferencji udział brali także przedstawiciele Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych.
Czytaj całość…
 
ABC & MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH. 20-22.04.2012 PDF Drukuj
29.11.2011.
W dniach 20 - 22 kwietnia 2012 zapraszamy Państwa na kolejne, jedenaste już warsztaty „ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH”. Podobnie jak w przypadku dotychczas organizowanych spotkań, adresowane jest ono do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży energetyki wodnej, jak również tych, którzy już rozpoczęli poszukiwania lokalizacji i potrzebują źródła fachowej wiedzy na poziomie elementarnym. Podczas trzydniowych warsztatów omówione zostaną zagadnienia ekonomiczne, przedstawione zostaną podstawy prawidłowego projektowania i budowy MEW. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczone osoby zajmujące się na co dzień zagadnieniami małej energetyki wodnej, a związane zawodowo z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz Polską Akademią Nauk.
Czytaj całość…
 
Konferencja programowa i Spotkanie Walidacyjne Projektu SHP STREAMMAP w dniu 27 października 2011 PDF Drukuj
15.10.2011.

Konferencja Programowa "Dziś i jutro energetyki wodnej w Polsce i w Unii Europejskiej" , oraz

Konferencja programowa i Spotkanie Walidacyjne Projektu SHP STREAMMAP w dniu 27 października 2011

Wymienione konferencje (współorganizowane przez Towarzystwo Elektrowni Wodnych) należą do wydarzeń, towarzyszących I Międzynarodowym Targom Energetycznym RENEXPO Poland (26 do 28 października 2011r). Targi są organizowane przez REECO Renevable Energy Exhibition and Conference Group w warszawskim centrum EXPO XXI, jako część oficjalnego programu Prezydencji Polski w Unii Europejskiej.

Ulotka informacyjna

-komunikat numer 2

 
Stan Gospodarki Wodnej w Polsce PDF Drukuj
24.09.2011.

Stan gospodarki wodnej w Polsce - problematyka prawna i kompetencyjna (na przykładzie Pomorza)
 
Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji: „Stan gospodarki wodnej w Polsce - problematyka prawna i kompetencyjna (na przykładzie Pomorza)”, która odbędzie się 27 września 2011 w Gdańsku, w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej przy ulicy Rajskiej 6. Honorowy patronat nad konferencją objął Wojewoda Pomorski, Pan Roman Zaborowski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mieczysław Struk.

Celem konferencji jest określenie koniecznych działań, zmierzających do przeprowadzenia reformy gospodarowania wodą w Polsce, zgodnych z oczekiwaniami społeczeństwa i wymaganiami UE. Ważną częścią spotkania jest określenie konsekwencji planowanej reformy oraz jej braku dla regionu Pomorza.

Program konferencji składa się dwóch części:
 
- część pierwsza wystąpienia merytoryczne ekspertów,
- część druga to debata z udziałem polityków, ekspertów i ekologów.

Do debaty podsumowującej spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele administracji centralnej i samorządowej, naukowcy i parlamentarzyści, m.in.:

Bogdan Borusewicz - Marszałek Senatu
Anna Wypych-Namiotko - Ministerstwo Infrastruktury
Halina Czarnecka - dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku
Ewa Mes - Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Zenon Odya - Prezydent Tczewa w latach 1994 – 2010
Mirosław Bieliński - Prezes Energa SA
Tadeusz Aziewicz - Poseł RP
Andrzej Jaworski - Poseł RP
Krzysztof Andruszkiewicz - kandydat na posła

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 23.09.2011 r. e-mailem na adres: biuro@rigp.pl

Pełny program konferencji do pobrania tutaj

 
Zaproszenie ABC & MEW -nowy termin PDF Drukuj
15.09.2011.

W związku z wyznaczonymi przez Prezydenta RP na dzień 9 października 2011 wyborami parlamentarnymi, X warsztaty "ABC ...MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH" zostaje przełożone i odbędzie się w dniach 21 - 23 października 2011.
Podobnie jak w przypadku dotychczas organizowanych spotkań, adresowane jest ono do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę  w branży energetyki wodnej, jak również do osób, które już  rozpoczęły poszukiwania lokalizacji i potrzebują źródła fachowej wiedzy na poziomie elementarnym. Podczas trzydniowych warsztatów przedstawione zostaną podstawy prawne funkcjonowania branży MEW, podstawowe zagadnienia ekonomiczne, omówione zostaną podstawy prawidłowego projektowania i budowy MEW. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczone osoby zajmujące się na co dzień zagadnieniami małej energetyki wodnej, a związane zawodowo z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz Polską Akademią Nauk.

Więcej szczegółów na stronie www.inceptum.pl

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 39

>'; } doGzip(); ?>; ?>