Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Zaprosili nas
IV Pomorski Kongres Obywatelski PDF Drukuj
25.05.2011.
Dnia 21 maja 2011 w gościnnych murach Politechniki gdańskiej odbył się IV Pomorski Kongres Obywatelski, organizowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową pod hasłem „Podmiotowość dla rozwoju”.
W sesji plenarnej, otwierającej obrady, uczestniczyli dr Jan Szomburg (Instytut Badań nad gospodarką Rynkową), Bogdan Borusewicz (marszałek Senatu RP), dr Janusz Lewandowski (komisarz ds. budżetu UE), dr hab. Prof. Astrid Męczkowska-Christiansen (Dziekan Wydziału Pedagogiki, Elbląska Uczelnia Humanistyczno – Ekonomiczna), Mieczysław Struk (Marszałek Województwa Pomorskiego), Barbara Piórkowska (poetka i pisarka), Paweł Olechnowicz (Prezes Zarządu, Grupa Lotos S.A.) i Tatiana Kuśnierska (Wiceprezes Klubu Studenckiego Pomorania).

Czytaj całość…
 
Hydro Power Session PDF Drukuj
16.02.2011.
Mamy zaszczyt zaprosić na szkolenie

Hydro Power Session


które odbędzie się w Poznaniu 17 marca 2011 roku o godzinie 10:00 w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska przy ulicy Czarna Rola 4 w sali konferencyjnej nr 13.

Hydro Power Session to szkolenia dotyczące nowych i pro środowiskowych technologii w energetyce wodnej. Cykl szkoleń powstał jako odpowiedź na niewystarczający stan wiedzy i świadomości na temat nowych technologii hydroenergetycznych i hydrobudowlanych. Zaprezentujemy technologie przyjazne środowisku, służące wykorzystaniu jego naturalnych zasobów. Ideą szkolenia jest pokonywanie barier wynikających często z braku wiedzy dotyczącej nowoczesnych technologii energetycznych w tym Fish Friendly oraz technologii migracji ryb w tym głównie ryb dwuśrodowiskowych.

Program szkolenia:

Potencjał hydroenergetyczny Polski i możliwości jego wykorzystania: techniczne, ekonomiczne i środowiskowe.
Wykorzystanie potencjału bardzo niskich spadów na przykładzie turbin VLH.
Energetyczne zagospodarowanie małych cieków wodnych kompaktowymi turbinami przyjaznymi dla środowiska na przykładzie spirali Archimedesa.
Mikro i Piko elektrownie - sposób na życie, moda czy biznes?
Nowoczesne technologie hydrotechniczne zwiększające bezpieczeństwo stopni wodnych i środowiska naturalnego.
Migracja ryb; przepławki i technologie "Fish Friendly".
Prezentacje filmowe, success story.
 

W razie dodatkowych pytań proszę kontaktować się z Ewą Cyran tel.: 721-277-777

Szczegółowe informacje na stronie http://www.ite.org.pl/pl/1.php?subcat=3

 

 
Pozyskiwanie energii wody... PDF Drukuj
18.01.2010.
Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartym seminarium (z cyklu dziesięciu) pt.

" Pozyskiwanie energii wody i jej przekształcanie do energii elektrycznej i/lub cieplnej "

organizowanego w ramach Projektu

"Tworzenie i rozwój współpracy naukowców i przedsiębiorców na terenie woj. dolnośląskiego poprzez innowację i transfer technologii w dziedzinie wytwarzania energii z zasobów odnawialnych"

Projekt realizowany jest przez Bison Consulting S.A. w partnerstwie z Politechnikę Wrocławską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, 8.2 Transfer wiedzy, 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw.

Seminarium odbędzie w dniu 26 stycznia 2010 r. w godzinach 10:00 - 18:00 w Centrum Konferencyjnym Wrocławskiego Parku Przemysłowego przy ul. Fabrycznej 10 we Wrocławiu.
Czytaj całość…
 
Alternatywna Polityka Energetyczna PDF Drukuj
05.03.2008.

Instytut na Rzecz Ekorozwoju zwraca się do nas z uprzejmą prośbą o aktywne włączenie się do realizowanego projektu dotyczącego kształtu Alternatywnej Polityki Energetycznej Polski do roku 2030. W ramach tego projektu organizowany jest cykl spotkań warsztatowych dotyczących identyfikacji problemów i dylematów przyszłości sytemu energetycznego w Polsce. Spotkania są skierowane do różnych grup społecznych w tym między innymi do przedstawicieli pozarządowych organizacji. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Warszawie w dniu 14 marca 2008 r. Szczegóły w załączonych plikach

Image Image Image
zaproszenie informacja o projekcie
program spotkania

 

 
Ogólnopolska konferencja naukowa PDF Drukuj
04.03.2008.
EUROPEJSKIE TOWARZYSTWO EKOROZWOJU wraz z Centrum Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju  AR w Poznaniu zapraszają nas do udziału w Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej połączonej z warsztatami tematycznymi  pt. „Zrównoważone gospodarowanie energią i odpadami  w aspekcie zmian klimatu”, które odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2008 r. w Poznaniu.
Image Image Image Image
informacje o konferencji i warsztatach
zaproszenie na ogólnopolską konferencję naukową wzór streszczenia formularz zgłoszenia

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 19 - 24 z 24

>'; } doGzip(); ?>; ?>