Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Aktualności
Aktualności
XXI Zgromadzenie Krajowe TEW (zdjęcia) PDF Drukuj
10.06.2012.

zk2012min W dniach 28-29 czerwca 2012 r. w Pieczyskach koło Koronowa odbyło się XXI Zgromadzenie Krajowe członków Towarzystwa Elektrowni Wodnych.

Zarząd i Biuro Towarzystwa dziękują serdecznie wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu osobiście lub za pośrednictwem upoważnionych przez siebie osób.

Zgromadzenie otworzyliśmy sesją wspomnieniową poświęconą XX-leciu powołania do życia Towarzystwa Elektrowni Wodnych.

W dalszej części obrad podjęliśmy istotne decyzje mające na celu usprawnienie działalności TEW.
Najważniejszą decyzją było wprowadzenie niezbędnych zmian w statucie, co było możliwe dzięki temu, że odpowiedzieliście Państwo na nasz apel i udało się zebrać wymagane kworum.
Zgodnie z uchwałą Zgromadzenia, nowo uchwalone zapisy statutu zostaną sprawdzone pod względem ich zgodności z obowiązującymi przepisami, a następnie złożone do sądu celem zarejestrowania zmian. Nowy statut oraz podjęte uchwały będą umieszczone na naszej stronie internetowej.

Ponadto odbyły się wybory uzupełniające do Zarządu, dzięki czemu jego skład został wzmocniony o przedstawicieli dwóch bardzo ważnych podmiotów z branży energetyki wodnej. Serdecznie gratulujemy nowo-wybranym członkom Zarządu, którymi zostali:
- Zbigniew Sasin (Tauron Ekoenergia Sp. z o.o. Jelenia Góra)
- Jan Wróblewski (Energa Hydro Sp. z o.o. Straszyn)

Zobacz pełny skład Zarządu

Zgromadzeniu towarzyszyło seminarium, które w tym roku poświęcone było tematyce automatyki elektroenergetycznej i energoelektroniki. Seminarium zostało zorganizowane przez firmę Energotest, która podobnie jak i TEW obchodzi w tym roku swoje 20-lecie.

Z koleżeńskim pozdrowieniem,

Zarząd i Biuro Towarzystwa

Przeczytaj wiersz kol. K. Trojanowskiej z życzeniami dla Członków-Założycieli

Obejrzyj zdjęcia ze Zgromadzenia lub je pobierz.

 
Seria wydawnicza "Hydroenergetyka w Polsce" PDF Drukuj
19.03.2012.
Towarzystwo Elektrowni Wodnych objęło patronat nad projektem serii wydawniczej "Hydroenergetyka w Polsce". Członkowie TEW otrzymują specjalną zniżkę przy zakupie już wydanej publikacji - ZEW Solina-Myczkowce. W menu po lewej znajduje się baner z odnośnikiem do strony wydawcy.
 
Ogólnopolska Konferencja "Rynek energetyczny w nowej perspektywie" PDF Drukuj
14.03.2012.

 Logo REwNP

Ogólnopolska Konferencja „Rynek energetyczny w nowej perspektywie”
Poznań, 24-25 kwietnia 2012 roku


Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Rynek energetyczny w nowej perspektywie”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 24-25 kwietnia 2012 roku.

Zakres merytoryczny Konferencji koncentruje się na aktualnych wyzwaniach stojących przed krajowym i europejskim rynkiem energii.  Celem Projektu będzie odpowiedź na pytanie: jak w najbliższej dekadzie będzie się zmieniał i ewoluował rynek energii w Polsce oraz Unii Europejskiej?

Czytaj całość…
 
Kol. Katarzyna Trojanowska 15 marca prezentowała energetykę wodną na Raduni PDF Drukuj
10.03.2012.

Platat spotkania p. Trojanowskiej w BiblioteceNasza koleżanka, Pani Katarzyna Trojanowska, dnia 15 marca br. o godz 18.00 w Bibliotece Społecznej na gdańskich Stogach poprowadziła spotkanie pod tytułem "Historia i współczesność energetyki wodnej na Raduni". Było to trzecie z cyklu "rzecznych" spotkań pod nazwą "Płynie Wisła, płynie..." organizowanych przez animatorów Biblioteki, poświęcone tym razem energetycznemu wykorzystaniu rzek.

(Kliknij w miniaturę plakatu, by go powiększyć.)

 
Ekonews: W tym roku nie będzie ustawy o odnawialnych źródłach energii PDF Drukuj
29.02.2012.
Ustawa o OZE nie wejdzie w życie w tym roku. Powód? Kontrowersje wokół systemu wsparcia inwestycji – jak podaje www.wnp.pl. Kolejny termin przyjęcia przez parlament ustawy o odnawialnych źródłach energii przewiduje się na wrzesień 2013 roku. O takim terminie mówił dla PAP przewodniczący podkomisji ds. energetyki Andrzej Czerwiński.

„Resort gospodarki, przygotowując projekt ustawy o OZE zakładał, że wejdzie ona w życie od lipca br. Jak poinformowało biuro prasowe resortu, zgłaszane uwagi dotyczą w przeważającej mierze systemu wsparcia wytwarzania energii z OZE.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Ministerstwa Gospodarki, w najbliższym czasie na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowane zostaną uwagi zgłoszone w trakcie konsultacji społecznych” – czytamy na www.wnp.pl.

Źródła: Ekonews, wnp.pl
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 94

>'; } doGzip(); ?>; ?>