Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Aktualności
Aktualności
Zaproszenie na Forum Dialogu i Współpracy 19.01.2012 PDF Drukuj
18.01.2012.
Towarzystwo Elektrowni Wodnych we współpracy z Forum Dialogu i Współpracy „Energia i Samorządność" ma przyjemność zaprosić Państwa na czwartkowe Forum Dialogu i Współpracy (czwartek 19 stycznia 2012 r. godz 15.00) do Gdańskiego Parku Naukowo - Technologicznego, ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk.
 
Celem spotkania jest dyskusja na temat projektów ustaw: Prawo Energetyczne oraz Ustawa o Odnawialnych Żródłach Energii. 
Zamierzamy sformułować opinię Forum na temat proponowanych projektów ustaw, oraz zebrać konkretne propozycje modyfikacji tego dokumentu zgodnie z potrzebami wyartykułowanymi na Forum. Zebrane uwagi zostaną następnie przedstawione Ministerstwu Gospodarki w ramach konsultacji społecznych projektu, w wyznaczonym terminie do 23 stycznia 2012r.
 
Dyskusję poprowadzą przedstawiciele Towarzystwa Elektrowni Wodnych:
- mgr inż. Katarzyna Trojanowska (TEW)
- dr Janusz Steller (TEW, IMP PAN)
- mgr inż. Julitta Jagielska (TEW)
 
Konsultacje społeczne nt. projektów ustaw Ministerstwa Gospodarki PDF Drukuj
23.12.2011.

Wczoraj na stronach internetowych Ministerstwie Gospodarki pojawiły się nowe projekty ustaw:

 
 
Ustawy te odnoszą się m.in. do działalności elektrowni wodnych w Polsce oraz regulują systemy wsparcia produkcji energii ze źródeł odnawialnych.
Towarzystwo Elektrowni Wodnych zamierza wziąć udział w konsultacjach dla dobra interesu społecznego i gospodarczego.
Chcemy przygotować nasze uwagi do tych projektów. W związku z tym Zarząd TEW prosi wszystkich członków o zaangażowanie w tej ważnej dla nas wszystkich sprawie. Prosimy o przesyłanie Państwa uwag do projektów ustaw na adres e-mailowy biura TEW.
Z uwagi na terminy konsultacji, prosimy o przesyłanie uwag do dnia 12 stycznia 2012 r.
 
Przydatne linki do dokumentów pod poniższym adresem:
 
Konsultacje społeczne Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej 2011-2012 PDF Drukuj
08.12.2011.

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej (RZGW) prowadzi konsultacje społeczne nad projektami dwóch dokumentów:

Wyczerpujące informacje co, jak i do kiedy przedstawione są na stronie RZGW pod tym linkiem.

Towarzystwo Elektrowni Wodnych apeluje o uczestnictwo.

 
Konsultacje ws. Strategii Bezp. Energetycznego 2020 PDF Drukuj
05.12.2011.

Na stronie Ministerstwa Gospodarki pojawił się projekt dokumentu Strategia "Bezpieczeństwo Energetyczne i Środowisko" - Perspektywa 2020
znajdujący się na etapie konsultacji społecznych i międzyresortowych.

Jako że dokument ten dotyka bezpośrednio naszych żywotnych interesów, prosimy o przekazywanie opinii nt. dokumentu na adres biuro@tew.pl

Zarząd TEW zamierza wziąć aktywny udział w konsultacjach społecznych tego dokumentu.

 
Energia odnawialna - perspektywy współpracy polsko-niemieckiej PDF Drukuj
22.06.2011.
Dnia 15.06.2011 w hotelu Sheraton w Sopocie odbyła się konferencja: "Energia odnawialna - perspektywy polsko-niemieckiej współpracy", zorganizowana przez Polsko-Niemiecką Izbę Handlową. Materiały z tej konferencji dostępne są na stronie Polsko-Niemieckiej Izby Handlowej AKH Polska, pod adresem http://www.ihk.pl/index.html?action=str&ida=8053  
W czasie konferencji szczególną uwagę zwrócono na zagadnienia związane z energetyką wiatrową, gdyż właśnie w tej dziedzinie strona niemiecka ma szczególnie bogate doświadczenia, którymi chciała się podzielić. Pomimo tego większość prezentowanych na stronie materiałów dotyczy także hydroenergetyki, gdyż działa ona w tych samych ramach prawnych oraz posiada podobne ograniczenia środowiskowe.
Chciałabym zwrócić uwagę na pierwszą z prezentacji. Pan Mariusz Radziszewski z Ministerstwa Gospodarki omawiał koncepcję Ustawy o Energii ze Źródeł Odnawialnych, przygotowywanej aktualnie przez to Ministerstwo. Omawiając projekt ustawy mówca użył sformułowania, iż według opracowywanej ustawy stare, zamortyzowane elektrownie wodne wyłączone zostaną ze wsparcia (w postaci zielonych certyfikatów za energię z OŹE). Przyglądając się prezentacji załączonej na stronie internetowej stwierdzić można, że sytuacja jest znacznie bardziej niekorzystna. Otóż na stronie 3 napisano, iż planuje się także „wyłączenia z systemu wparcia elektrowni wodnych o mocach większych niż 50 MW”, co oznacza miażdżący cios dla dalszego rozwoju dużej hydroenergetyki. Omawiany projekt ustawy wkrótce zostanie poddany konsultacjom społecznym, podczas których będziemy mieli okazję do wyrażenia naszej opinii na temat proponowanych zmian w polityce OŹE.
 
Opracowała:
Julitta Jagielska, Punkt Konsultacyjny Energetyki Wodnej

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 94

>'; } doGzip(); ?>; ?>