Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Aktualności
Aktualności
XXII ZK TEW i Seminarium z Norwegami PDF Drukuj
06.08.2013.
XXII Zgromadzenie Krajowe TEW obradowało w dniach 4 i 5 czerwca 2013 w Niedzicy.
Czytaj całość…
 
Zmarł zasłużony członek TEW dr hab. inż. Brunon J. Grochal PDF Drukuj
11.07.2013.

nekrolog

(kliknij w nekrolog, by obejrzeć w pełnej rozdzielczości)

 
Spotkanie Klastra Rzecznego 23 maja 2013 r. PDF Drukuj
27.05.2013.
klaster_konferencja_logo W czwartek 23 maja 2013 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni odbyło się spotkanie robocze „Morze i rzeki razem”, traktujące o sprawach organizacyjnych powstającego Klastra Rzecznego. Było ono także przygotowaniem do oficjalnej części tej konferencji, zaplanowanej na 3 czerwca w Dworze Artusa w Gdańsku pod hasłem „Po drugie: autostrada wodna na Wiśle”.
 
Czytaj całość…
 
Konferencja hydroenergetyczna na Targach RENEXPO 2013 PDF Drukuj
23.03.2013.

logo renexpo 2013

>>Oficjalna strona Targów RENEXPO<<Już po raz trzeci Towarzystwo Elektrowni Wodnych wspólnie z Instytutem Maszyn Przepływowych PAN i spółką REECO Poland oraz we współpracy z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych i kwartalnikiem „Energetyka Wodna” organizują konferencję hydroenergetyczną towarzyszącą targom RENEXPO Poland. Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniu 16 października br. Podobnie jak w poprzednich latach, przewidziano segment dotyczący sytuacji sektora energetyki wodnej w świetle aktualnej polityki państwa i Unii Europejskiej oraz segment zawierający wystąpienia o charakterze naukowo-technicznym. Dalsze szczegóły dostępne są w materiałach do pobrania z naszej strony.

Polska Konferencja Hydroenergetyczna

"Dziś i jutro energetyki Wodnej w Polsce i w Europie".


(zaktualizowany) Komunikat nr 2 - pobierz save_f2

Rejestracja i zgłoszenie - pobierz save_f2

ENGLISH: (updated) Final Bulletin - download save_f2

ENGLISH: Registration Form - download save_f2

 


 

 
Podpisanie listu intencyjnego z Działem Handlowym Ambasady Królestwa Norwegii PDF Drukuj
14.03.2013.
Złożenie podpisów W dniu 12 marca 2013 r. w Ambasadzie Królestwa Norwegii w Warszawie podpisano list intencyjny w sprawie współpracy w promocji demonstracyjnego programu upowszechniania idei wykorzystania energii wodnej na terenie Polski. Ze strony Ambasady Królestwa Norwegii podpis złożył Radca Handlowy Kjell Arne Nielsen. Towarzystwo Elektrowni Wodnych reprezentował Prezes Zarządu Janusz Herder.
Podpisanie dokumentu w okresie trwania prac nad głębokimi przekształceniami sektora energetycznego, w tym segmentu odnawialnych źródeł energii, stanowi impuls do działań na rzecz promocji energetyki wodnej. W okresie załamania inwestycji w energetyce wodnej – z różnych przyczyn, w tym przede wszystkim z powodu złej opinii, jaką wystawiają energetyce wodnej niektóre wpływowe organizacje ekologiczne – uzyskanie wsparcia ze strony Norwegii, która przoduje w Europie pod względem energetycznego wykorzystania zasobów wodnych, jest niezwykle cenne. Wzmacnia znacznie pozycję Towarzystwa Elektrowni Wodnych w rozmowach z przedstawicielami administracji. Otwiera drogę do wykorzystania norweskich doświadczeń w promowaniu energetyki wodnej. Szczególne nadzieje budzi część edukacyjno – szkoleniowa, adresowana do samorządowców i społeczności lokalnych, co w dłuższym horyzoncie czasowym powinno zmienić negatywne nastawienie do energetyki wodnej, ukształtowane przez nieodpowiedzialną propagandę rozmaitych lobbies.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 111

>'; } doGzip(); ?>; ?>