Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Aktualności
Aktualności
Seria wydawnicza "Hydroenergetyka w Polsce" PDF Drukuj
19.03.2012.
Towarzystwo Elektrowni Wodnych objęło patronat nad projektem serii wydawniczej "Hydroenergetyka w Polsce". Członkowie TEW otrzymują specjalną zniżkę przy zakupie już wydanej publikacji - ZEW Solina-Myczkowce. W menu po lewej znajduje się baner z odnośnikiem do strony wydawcy.
 
Ogólnopolska Konferencja "Rynek energetyczny w nowej perspektywie" PDF Drukuj
14.03.2012.

 Logo REwNP

Ogólnopolska Konferencja „Rynek energetyczny w nowej perspektywie”
Poznań, 24-25 kwietnia 2012 roku


Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Rynek energetyczny w nowej perspektywie”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 24-25 kwietnia 2012 roku.

Zakres merytoryczny Konferencji koncentruje się na aktualnych wyzwaniach stojących przed krajowym i europejskim rynkiem energii.  Celem Projektu będzie odpowiedź na pytanie: jak w najbliższej dekadzie będzie się zmieniał i ewoluował rynek energii w Polsce oraz Unii Europejskiej?

Czytaj całość…
 
Kol. Katarzyna Trojanowska 15 marca prezentowała energetykę wodną na Raduni PDF Drukuj
10.03.2012.

Platat spotkania p. Trojanowskiej w BiblioteceNasza koleżanka, Pani Katarzyna Trojanowska, dnia 15 marca br. o godz 18.00 w Bibliotece Społecznej na gdańskich Stogach poprowadziła spotkanie pod tytułem "Historia i współczesność energetyki wodnej na Raduni". Było to trzecie z cyklu "rzecznych" spotkań pod nazwą "Płynie Wisła, płynie..." organizowanych przez animatorów Biblioteki, poświęcone tym razem energetycznemu wykorzystaniu rzek.

(Kliknij w miniaturę plakatu, by go powiększyć.)

 
Ekonews: W tym roku nie będzie ustawy o odnawialnych źródłach energii PDF Drukuj
29.02.2012.
Ustawa o OZE nie wejdzie w życie w tym roku. Powód? Kontrowersje wokół systemu wsparcia inwestycji – jak podaje www.wnp.pl. Kolejny termin przyjęcia przez parlament ustawy o odnawialnych źródłach energii przewiduje się na wrzesień 2013 roku. O takim terminie mówił dla PAP przewodniczący podkomisji ds. energetyki Andrzej Czerwiński.

„Resort gospodarki, przygotowując projekt ustawy o OZE zakładał, że wejdzie ona w życie od lipca br. Jak poinformowało biuro prasowe resortu, zgłaszane uwagi dotyczą w przeważającej mierze systemu wsparcia wytwarzania energii z OZE.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Ministerstwa Gospodarki, w najbliższym czasie na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowane zostaną uwagi zgłoszone w trakcie konsultacji społecznych” – czytamy na www.wnp.pl.

Źródła: Ekonews, wnp.pl
 
Konsultacje społeczne w sprawie "Podstawowych problemów gospodarki wodnej" i V Forum Wodne PDF Drukuj
20.02.2012.

Przypominamy, że już tylko do końca lutego trwają konsultacje społeczne dokumentów związanych z wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej. Konsultowane dokumenty oraz zalecane sposoby wzięcia udziału w konsultacjach, dostępne są pod adresem:
 
http://rdw.org.pl/konsultacje-spoleczne.html
 
Zakończeniem i podsumowaniem procesu konsultacji jest V Krajowe Forum Wodne (28 lutego br., Warszawa), organizowane przez KZGW. Zgłoszenia uczestnictwa w Forum można przesyłać do 21 lutego, godz 15.00, zgodnie z instrukcją podaną w załączonym zaproszeniu. O udziale w Forum decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaproszenie na V Krajowe Forum Wodne

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 111

>'; } doGzip(); ?>; ?>