Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Aktualności
Aktualności
Nakreślenie Mapy Rozwoju Małej Energetyki Wodnej PDF Drukuj
17.12.2009.

Scentralizowane informacje o Hydroenergetyce na poziomie Unii Europejskiej: nakreślenie Mapy Rozwoju Małej Energetyki Wodnej


ESHA (European Small Hydropower Association) rozpoczęła nowy, pełen wyzwań projekt, częściowo refundowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Inteligentna Energia dla Europy, prowadzonego przez EACI (European Agency for Competitiveness and Innovation - Agencja Wykonawcza ds. Konkurencyjności i Innowacji).
Projekt nosi nazwę STREAM MAP (Mapa Strumieni dla MEW) i będzie realizowany przez 3 lata, począwszy od miesiąca czerwca 2009. Będzie koordynowany przez ESHA, a w skład międzynarodowego konsorcjum utworzonego do jego realizacji wchodzą:
Lietuvos Hidroenergetiku Asociacija (LHA) – Litwa
Associazione Produttori Energia da Fonti Rinnovabili (APER) – Włochy
France Hydro Electricite (France Hydro) – Francja
Zveza Drustev lastnikov i graditeljev malih hidroelektram Slovenije (SSHA) – Słowenia
Sveriges Energiforeningars Riksorganisation (SERO) – Szwecja
Institutui De Studii Si Proiectari Hidroenergetice (IHSD) – Rumunia
British Hydropower Association (BHA) – Wielka Brytania
APREN-Associacao Portuguesa de Energias Renovaveis (APREN) – Portugalia
Towarzystwo Elektrowni Wodnych (TEW) – Polska
Federation de 1'Energie d'Origine Renouvable et Alternative (EDORA) – Belgia
Cel tego projektu jest dwojaki. Z jednej strony ESHA będzie koordynowała powstanie i uzupełnienie Centralnej Bazy Danych zwanej „HYDI”, zawierającej kompletne informacje o sektorze hydroenergetycznym we wszystkich 27 krajach członkowskich Unii Europejskiej, począwszy od podstawowych danych o ilości elektrowni wodnych, poprzez dane o inwestycjach i wskaźnikach ekonomicznych, aż do informacji dotyczących polityki sektorowej i prawnych ram działania. Z drugiej strony projekt ma na celu zdefiniowanie „mapy drogowej” dla sektora MEW poprzez pogłębioną analizę i wyciągnięcie wniosków ze zgromadzonych danych, łącznie ze sformułowaniem zaleceń dotyczących jego przyszłego rozwoju. Wyniki projektu mają być dostarczone decydentom na poziomie krajowym i lokalnym, gdzie służyć powinny sformułowaniu Krajowych Planów Działania oraz implementacji nowej Dyrektywy o wykorzystaniu Odnawialnych Źródeł Energii.

 
Spływaj Nieszawo... PDF Drukuj
18.06.2009.

Brak stopnia na Wiśle zagraża gazociągowi jamalskiemu

W "Gazecie Pomorskiej" ukazał się interesujący artykuł Dariusza Knapika "Spływaj Nieszawo...". Polecamy.

artykuł do pobrania

 

 
GREEN VENTURES 2009 PDF Drukuj
15.04.2009.

Międzynarodowe Spotkania Kooperacyjne firm i organizacji z branży Ochrony środowiska i energetyki odnawialnej

Izba Przemysłowo – Handlowa w Poczdamie, Federalne Ministerstwo ds. Transportu, Budownictwa i Rozwoju i firma Komfort Consulting jako partner imprezy w Polsce serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacyjnej firm z branży ochrony środowiska i energetyki Green Ventures 2009, organizowanych w Seminaria Seehotel w Poczdamie w dniach 10 -12 czewca 2009 roku.

 Tegoroczne spotkania są poświęcone jest następującym zagadnieniom:

§         Oczyszczanie wody i ścieków, dystrybucja, planowanie i użytkowanie wody, ochrona powietrza i ziemi, ewidencja geodezyjna, rekultywacja, poszukiwanie zasobów naturalnych

§         Planowanie, pozyskiwanie, dystrybucja energii, energia odnawialna, produkcja energii cieplnej i jej oszczędzanie, techniki izolacyjne, budownictwo ekologiczne i innowacyjne, planowanie architektoniczne, modernizacja i restauracja budynków, recycling budowlany

§         Gospodarka odpadami, wykorzystanie surowców wtórnych
Czytaj całość…
 
Międzynarodowe Targi Poznańskie PDF Drukuj
25.10.2008.
Image  
  Poznań, 15 października 2008 r.
 
 
 
  Szanowni Państwo                                                                                             
 
Dwudziesta, jubileuszowa edycja Targów POLEKO, które odbędą się w Poznaniu 27-30 października br., będzie miała dla energetyki odnawialnej szczególne znaczenie, z uwagi na toczące się obecnie dyskusje na temat możliwości realizacji pakietu energetyczno-klimatycznego 3 x 20%. Jednocześnie w kontekście ustanowienia przez Międzynarodowe Targi Poznańskie nowych samodzielnych targów energetyki odnawialnej GREENPOWER w dniach 19-21 maja 2009 r., wielu uczestników tegorocznej edycji Salonu Czystej Energii będzie miało dylemat, czy przenieść się na GREENPOWER, czy pozostać na targach Poleko.
Czytaj całość…
 
Krajowe forum polityki wspierania rozwoju MEW PDF Drukuj
24.10.2008.
Instytut Paliw i Energii Odnawialnej
Warszawa, 11 września 2008 r.
 

W dniu 11 września 2008 w Instytucie Paliw i Energii Odnawialnych w Warszawie odbyło się Krajowe Forum Polityki Wspierania Rozwoju Małej Energetyki Wodnej.
Forum zorganizowano w ramach projektu Komisji Europejskiej o akronimie SHERPA (Small Hydro Energy Efficient Promotion Action – Kampania Działań na Rzecz Efektywnej Promocji Małej Energetyki Wodnej), koordynowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Małej Energetyki Wodnej ESHA (European Small Hydropower Association), jako element programu „Inteligentna Energia dla Europy”. W ramach tego projektu w latach ubiegłych krajowe fora odbyły się już w innych krajach Unii Europejskiej.
 
Zachęcamy do zapoznania się z programem i referatami z forum oraz z raportem .
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 12 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 99 z 100

>'; } doGzip(); ?>; ?>