Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Konferencje i seminaria
Konferencje i seminaria
Hydro Power Session PDF Drukuj
16.02.2011.
Mamy zaszczyt zaprosić na szkolenie

Hydro Power Session


które odbędzie się w Poznaniu 17 marca 2011 roku o godzinie 10:00 w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska przy ulicy Czarna Rola 4 w sali konferencyjnej nr 13.

Hydro Power Session to szkolenia dotyczące nowych i pro środowiskowych technologii w energetyce wodnej. Cykl szkoleń powstał jako odpowiedź na niewystarczający stan wiedzy i świadomości na temat nowych technologii hydroenergetycznych i hydrobudowlanych. Zaprezentujemy technologie przyjazne środowisku, służące wykorzystaniu jego naturalnych zasobów. Ideą szkolenia jest pokonywanie barier wynikających często z braku wiedzy dotyczącej nowoczesnych technologii energetycznych w tym Fish Friendly oraz technologii migracji ryb w tym głównie ryb dwuśrodowiskowych.

Program szkolenia:

Potencjał hydroenergetyczny Polski i możliwości jego wykorzystania: techniczne, ekonomiczne i środowiskowe.
Wykorzystanie potencjału bardzo niskich spadów na przykładzie turbin VLH.
Energetyczne zagospodarowanie małych cieków wodnych kompaktowymi turbinami przyjaznymi dla środowiska na przykładzie spirali Archimedesa.
Mikro i Piko elektrownie - sposób na życie, moda czy biznes?
Nowoczesne technologie hydrotechniczne zwiększające bezpieczeństwo stopni wodnych i środowiska naturalnego.
Migracja ryb; przepławki i technologie "Fish Friendly".
Prezentacje filmowe, success story.
 

W razie dodatkowych pytań proszę kontaktować się z Ewą Cyran tel.: 721-277-777

Szczegółowe informacje na stronie http://www.ite.org.pl/pl/1.php?subcat=3

 

 
"NASI TU BYLI" PDF Drukuj
17.01.2011.

"NASI TU BYLI" W dniach 3-04.11.2010 r. we Wrocławiu odbyła się konferencja VIII Dni Oszczędzania Energii współorganizowana przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszeniem "Poszanowanie Energii i Środowiska (SAPE - POLSKA). Pani Katarzyna Trojanowska - (członek TEW) wygłosiła wykład pt.: "Energetyka wodna w poszukiwaniu możliwości wykorzystania swojej szansy". W załączeniu kilka fotografii z tego spotkania.

- podziękowanie dla Pani Katarzyny Trojanowskiej

P1020804.JPG
P1020812.JPG
_MG_0555.jpg
_MG_0558.jpg
_MG_0560.jpg
_MG_0572.JPG
_MG_0600.JPG
_MG_0602.jpg
_MG_0608.jpg
_MG_0611.jpg
_MG_0650.jpg
_MG_0671.JPG
_MG_0702.jpg
 

 
WARSZTATY ABC& MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH PDF Drukuj
28.10.2010.

 warsztaty abc małych elektrowni wodnych

W dniach 1 - 3 kwietnia 2011 zapraszamy Państwa na kolejne – dziewiąte warsztaty „ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH” organizowane przez firmę ECO INCEPTUM w GRUDZIĄDZU (sala szkoleniowa Klubu SKALA, ul. Rybacka 14). Podobnie jak w przypadku dotychczas organizowanych spotkań, adresowane jest ono do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży energetyki wodnej jak również do osób, które już rozpoczęły poszukiwania lokalizacji i potrzebują źródła fachowej wiedzy na poziomie elementarnym. Podczas trzydniowych warsztatów przedstawione zostaną podstawy prawne funkcjonowania branży MEW, podstawowe zagadnienia ekonomiczne, omówione zostaną podstawy prawidłowego projektowania i budowy MEW. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczone osoby zajmujące się na co dzień zagadnieniami małej energetyki wodnej, a związane zawodowo z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz Polską Akademią Nauk. Szczegóły w załączniku.  SZKOLENIE KWALIFIKACYJNE W dniu 2 kwietnia 2011 w GRUDZIĄDZU (sala szkoleniowa Klubu SKALA, ul. Rybackszkolenie kwalifikacyjne, uprawnienia energetycznea 14) odbędzie się SZKOLENIE KWALIFIKACYJNE, podczas którego można będzie uzyskać następujące świadectwa kwalifikacyjne: E I – uprawnia do eksploatacji oraz obsługi urządzeń elektrycznych czyli w branży MEW, wszystkich urządzeń, szaf, połączeń związanych z wytwarzaniem, przepływem, czy pomiarem energii elektrycznej. Zwracamy tu uwagę, iż świadectwa kwalifikacyjne należy posiadać, nawet wówczas, kiedy mamy w elektrowni urządzenia „bezobsługowe”. E II – uprawnienia do eksploatacji oraz obsługi urządzeń energetycznych, takich jak turbiny wodne, wiatrowe, parowe itp. D I – uprawnienia dozoru, upoważniają do wydawania poleceń dla osób, które eksploatują urządzenia elektryczne. Powinien je posiadać każdy przełożony osoby, która pracuje w MEW. D II – uprawnienia dozoru, upoważniają do wydawania poleceń dla osób, które eksploatują urządzenia energetyczne. Powinien je posiadać każdy przełożony osoby, która pracuje w MEW. Szczegóły w załączniku. 

 
Program rozwoju sektora energetycznego PDF Drukuj
25.08.2010.
Szanowni Państwo,

Spółka CASE-Doradcy przygotowała na zlecenie Województwa Zachodniopomorskiego raport pt. Program rozwoju sektora energetycznego w województwie zachodniopomorskim do 2015 r. z częścią prognostyczną do 2030 r. (Program).

W związku z tym zwracamy się z prośbą o opinie i uwagi do instytucji, firm oraz osób, które profesjonalnie zajmują się problemami sektora energetycznego w Polsce, a w szczególności do tych, którzy przekazali informacje lub opinie w trakcie przygotowania projektu Programu.

Państwa opinie, uwagi oraz propozycje poprawek będą dla nas cennym źródłem informacji do skorygowania niektórych elementów prezentowanego Programu oraz ewentualnego sformułowania nowych propozycji.

Powyższe powiadomienie o możliwości zgłaszania uwag i propozycji jest równoznaczne z przedłożeniem Programu do konsultacji społecznych.

Program wraz z załącznikami znajduje się na stronach internetowych www.casedoradcy.com oraz www.wit.wzp.pl/wit/polityka_energetyczna1.htm


Prosimy o nadsyłanie opinii i uwag w terminie do dnia 29 września 2010 r.( który jest dniem ostatecznym przyjęcia uwag ) na adres e-mailowy: konsultacje@case.com.pl lub listownie na adres:


CASE-Doradcy Sp. z o.o.
ul. Sienkiewicza 12
00-010 Warszawa


Jednocześnie informujemy, że spotkanie z partnerami społecznymi odbędzie się dnia 3 września 2010 r. (piątek) w godz. 10-14 w budynku Regionalnego Ośrodka Kształcenia Kadr mieszczącego się w Szczecinie przy ul. Roosewelta 1, 2 w sali 111.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 31.08.2010
r. (wtorek) na adres konsultacje@case.com.pl .


Łączę wyrazy szacunku


dr Andrzej Cylwik
Prezes Zarządu


CASE-Doradcy Sp.z o.o
Sienkiewicza 12
00-010 Warszawa
tel/fax (48) 22 892 08 68
KRS 0000029114
NIP 525 21 40 720
 
XIX Zgromadzenie Krajowe PDF Drukuj
30.04.2010.
ZARZĄD TEW ZAPRASZA NA

XIX  ZGROMADZENIE KRAJOWE


CZŁONKÓW TOWARZYSTWA ELEKTROWNI WODNYCH,

 

które odbędzie się 25 maja 2010 r. w Bydgoszczy  (Hotel Brda, ul. Dworcowa 94)

Początek obrad 25 maja 2010 r. godz. 1600

W przypadku braku quorum, drugi termin Zgromadzenia Krajowego TEW ustala się na 25.05.2010 o godz. 1615 w tym samym miejscu.

 
Załączniki do pobrania:

- zaproszenie na XIX ZK

- formularz zgłoszeniowy   - prosimy o przesłanie wypełnionych zgłoszeń uczestnictwa nie później niż do 17 maja br.

- program obrad

- regulamin obrad

*  Seminarium "Alfons Hoffmann - energetyka wodna", Bydgoszcz 25.05.2010r.

Tego samego dnia co XIX Zgromadzenie Krajowe TEW w godz. 11-15, w siedzibie bydgoskiego oddziału NOT  przy ul. Rumuńskiego 6, odbędzie się  seminarium organizowane przez NOT Bydgoszcz i SEP O/Bydgoski na temat „Alfons Hoffmann – energetyka wodna”. Zachęcamy do udziału. Załączamy informacje dot. tego seminarium i informujemy, że zgłoszenia udziału w nim należy kierować bezpośrednio do NOT Bydgoszcz.
Do pobrania:
zawiadomienie ,

program ,

zgłoszenie

    

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 62

>'; } doGzip(); ?>; ?>