Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Konferencje i seminaria
Konferencje i seminaria
Zaproszenie na konferencję PDF Drukuj
29.09.2009.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „Dotacje Unijne na inwestycje, promocję i rozwój Odnawialnych Źródeł Energii (OŹE)”. Konferencja odbędzie się w dniu 16 października od godziny 10:00 do 15:00 w hotelu Huzar ul.Spadochroniarzy 7 w Lublinie.
Podczas konferencji pragniemy zachęcić do dyskusji na temat: promocji branży OZE i jej animatorów w tym realizacji zadań promocyjnych nałożonych na dysponentów funduszy UE, budowania sieci powiązań uczestników (decydentów, beneficjentów, …) rynku funduszy EU / OZE. Ważnym elementem szkolenia będzie również edukacja członków TRMEW oraz potencjalnych inwestorów OZE (ze szczególnym uwzględnieniem MEW).

Wstępna Agenda:

10:00 – 10:10 Oficjalne otwarcie: przedstawiciel samorządu woj. lubelskiego
10:10 – 10:30 Prezentacje organizatorów konferencji: Prezesa TRMEW,  Prezesa FIM,Prezesa Ideopolis,
10:30 – 11:30 Marta Dołęga - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko – Instytut Paliw i Energii Odnawialnej
11:30 – 11:45 PRZERWA NA KAWĘ
11:45 – 12:30 Przedstawiciel samorządu woj. lubelskiego – Regionalny Program Operacyjny – Samorząd woj. lubelskiego
12:30 – 13:15 Piotr Kryjom – Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka  5.1 jako metoda na dofinansowanie działalności powiązań kooperacyjnych w tym OZE / MEW – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
13:15 – 13:45 Robert Szlęzak - Fundusze UE na innowacje w OŹE/MEW – Ideopolis
13:45 – 14:15 Paweł Prokop – Europejskie Mechanizmy Finansowe – Fundacja Inicjatyw Menażerskich
14:15 – 15:00 Panel dyskusyjny
15:00 – 16:00 PRZERWA NA KAWĘ i SPOTKANIA KULUAROWE
Zachęcamy do udziału w konferencji, jeżeli potrzebują państwo więcej informacji o konferencji lub chcą wyrazić chęć wzięcia udziału prosimy o kontakt:

Wojtek Kwiatkowski

056-46-49-644
biuro@trmew.pl
 
Spotkanie Sieci Wykonawców Prac Badawczo-Rozwojowych na rzecz MEW PDF Drukuj
14.08.2009.

Small Hydro Research and Development Actors Network Meeting

Europejska debata nt. kierunków prac badawczo-rozwojowych

na rzecz małej energetyki wodnej


Miło nam poinformować, że w dniach 10-11 września br. w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku będzie miała miejsce debata nt. kierunków prac badawczo-rozwojowych na rzecz małej energetyki wodnej.

Debata będzie przedmiotem Spotkania Sieci Wykonawców Prac Badawczo-Rozwojowych na rzecz MEW (Small Hydropower Research and Development Actors Network Meeting), zorganizowanego w ramach Pakietu Roboczego 2 (WP2) projektu SHAPES, koordynowanego przez Europejskie Stowarzyszenie ds. MEW (ESHA). Zgodnie z zapisami zawartymi w kontrakcie z Komisją Europejską, zasadniczym celem projektu jest ułatwienie i wzmocnienie współpracy między ośrodkami badawczo-rozwojowymi, zmierzające z jednej strony do optymalnego ukierunkowania ich prac, a z drugiej – do promocji wyników tych prac dla ułatwienia penetracji rynku unijnego i rynków krajów rozwijających się.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły dotyczące projektu SHAPES znaleźć można na stronie internetowej ESHA oraz w ulotce informacyjnej projektu do pobrania w tym miejscu. Dalsze informacje na temat spotkania i formuły debaty przedstawiono w zaproszeniu oraz na stronie internetowej Spotkania . Chętnych do skorzystania z zaproszenia prosimy o wypełnienia formularza rejestracyjnego oraz przesłanie go na adres organizatorów.
 
 
Raport końcowy z konferencji
 
Aktualne problemy rozwoju energetyki wodnej PDF Drukuj
03.08.2009.

Seminarium

Aktualne problemy rozwoju energetyki wodnej w Europie  

Bruksela, 1-2 października 2009


Europejskie Stowarzyszenie Małej Energetyki Wodnej (ESHA - The European Small Hydropower Association) wspólnie z Euopejskim Partnerstwem Wodnym zapraszają na pierwsze z serii seminariów treningowych w celu przedyskutowania najważniejszych wyzwań stojących dziś przed energetyka wodną. Celem seminarium jest stworzenie platformy dyskusji pomiędzy partnerami zainteresowanymi tą problematyką.

program seminarium

formularz rejestracyjny
Czytaj całość…
 
Wsparcie unijne na inwestycje w odnawialne źródła energii PDF Drukuj
26.06.2009.
Czasopismo "Fundusze Europejskie" organizuje konferencję pt. "Wsparcie unijne na inwestycje w odnawialne źródła energii"
TERMIN: 18 września 2009,
MIEJSCE:  Sala Zielona, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań
UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY
 
Konferencja skierowana jest do potencjalnych bądź obecnych beneficjentów funduszy unijnych -  właścicieli i kadry zarządzającej średnich i dużych firm, prezydentów miast, burmistrzów i dyrektorów departamentów JST, Urzędów Marszałkowskich, instytucji i organizacji działających w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Pliki do pobrania:
- informacja prasowa
- formularz zgłoszeniowy
Czytaj całość…
 
Działać jeszcze aktywniej - relacja z obrad PDF Drukuj
18.06.2009.
XVIII Zgromadzenie Krajowe Towarzystwa Elektrowni Wodnych odbyło się w toruńskim Hotelu Filmar. W dniach 28-29 maja delegaci wzięli udział w obradach oraz uczestniczyli w seminarium pod nazwą „Kolejny stopień na Wiśle”.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 60

>'; } doGzip(); ?>; ?>