Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Konferencje i seminaria
Konferencje i seminaria
Spotkanie Sieci Wykonawców Prac Badawczo-Rozwojowych na rzecz MEW PDF Drukuj
14.08.2009.

Small Hydro Research and Development Actors Network Meeting

Europejska debata nt. kierunków prac badawczo-rozwojowych

na rzecz małej energetyki wodnej


Miło nam poinformować, że w dniach 10-11 września br. w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku będzie miała miejsce debata nt. kierunków prac badawczo-rozwojowych na rzecz małej energetyki wodnej.

Debata będzie przedmiotem Spotkania Sieci Wykonawców Prac Badawczo-Rozwojowych na rzecz MEW (Small Hydropower Research and Development Actors Network Meeting), zorganizowanego w ramach Pakietu Roboczego 2 (WP2) projektu SHAPES, koordynowanego przez Europejskie Stowarzyszenie ds. MEW (ESHA). Zgodnie z zapisami zawartymi w kontrakcie z Komisją Europejską, zasadniczym celem projektu jest ułatwienie i wzmocnienie współpracy między ośrodkami badawczo-rozwojowymi, zmierzające z jednej strony do optymalnego ukierunkowania ich prac, a z drugiej – do promocji wyników tych prac dla ułatwienia penetracji rynku unijnego i rynków krajów rozwijających się.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły dotyczące projektu SHAPES znaleźć można na stronie internetowej ESHA oraz w ulotce informacyjnej projektu do pobrania w tym miejscu. Dalsze informacje na temat spotkania i formuły debaty przedstawiono w zaproszeniu oraz na stronie internetowej Spotkania . Chętnych do skorzystania z zaproszenia prosimy o wypełnienia formularza rejestracyjnego oraz przesłanie go na adres organizatorów.
 
 
Raport końcowy z konferencji
 
Aktualne problemy rozwoju energetyki wodnej PDF Drukuj
03.08.2009.

Seminarium

Aktualne problemy rozwoju energetyki wodnej w Europie  

Bruksela, 1-2 października 2009


Europejskie Stowarzyszenie Małej Energetyki Wodnej (ESHA - The European Small Hydropower Association) wspólnie z Euopejskim Partnerstwem Wodnym zapraszają na pierwsze z serii seminariów treningowych w celu przedyskutowania najważniejszych wyzwań stojących dziś przed energetyka wodną. Celem seminarium jest stworzenie platformy dyskusji pomiędzy partnerami zainteresowanymi tą problematyką.

program seminarium

formularz rejestracyjny
Czytaj całość…
 
Wsparcie unijne na inwestycje w odnawialne źródła energii PDF Drukuj
26.06.2009.
Czasopismo "Fundusze Europejskie" organizuje konferencję pt. "Wsparcie unijne na inwestycje w odnawialne źródła energii"
TERMIN: 18 września 2009,
MIEJSCE:  Sala Zielona, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań
UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY
 
Konferencja skierowana jest do potencjalnych bądź obecnych beneficjentów funduszy unijnych -  właścicieli i kadry zarządzającej średnich i dużych firm, prezydentów miast, burmistrzów i dyrektorów departamentów JST, Urzędów Marszałkowskich, instytucji i organizacji działających w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Pliki do pobrania:
- informacja prasowa
- formularz zgłoszeniowy
Czytaj całość…
 
Działać jeszcze aktywniej - relacja z obrad PDF Drukuj
18.06.2009.
XVIII Zgromadzenie Krajowe Towarzystwa Elektrowni Wodnych odbyło się w toruńskim Hotelu Filmar. W dniach 28-29 maja delegaci wzięli udział w obradach oraz uczestniczyli w seminarium pod nazwą „Kolejny stopień na Wiśle”.

Czytaj całość…
 
Warsztaty 6 maja 2009 PDF Drukuj
16.06.2009.
 W dniu 6 maja 2009 r. odbyły się warsztaty dotyczące konsultacji projektu nowelizacji Strategii Energetycznej Województwa Pomorskiego ze szczególnym uwzględnieniem OZE.
 
Organizatorem spotkania był Instytut Maszyn Przepływowych PAN, który jest koordynatorem Bałtyckiego Klastra Ekoenergetycznego, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Celem spotkania było wypracowanie optymalnych dla województwa pomorskiego założeń w ramach Strategii Energetycznej poprzez wymianę opinii przedstawicieli środowiska naukowego, lokalnych władz oraz reprezentantów sektora przedsiębiorstw działających w zakresie OZE. W trakcie warsztatów założenia i kierunki rozwoju energetyki w Polsce przedstawił SenatorRP, prof. Janusz Rachoń.

Załączamy materiały będące pokłosiem pierwszej tury spotkań warsztatowych i zachęcamy do dyskusji. Prosimy o refleksje na temat teorii i praktyki rozwiązań stosowanych obecnie oraz o ocenę przedstawionych materiałów – ze szczególnym uwzględnieniem proponowanych w projekcie Strategii Energetycznej dla Województwa Pomorskiego kierunków rozwoju energetyki ze źródeł odnawialnych.

Zachęcamy również do odwiedzenia stron Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, poświęconych zagadnieniom energetyki wodnej: http://www.woj-pomorskie.pl/Pages/Lang/pl/Article/wazne,pmr.html ,
http://www.woj-pomorskie.pl/Pages/Lang/pl/Article/wazne,strategia_zal.html ,
http://www.woj-pomorskie.pl/Pages/Lang/pl/Article/wazne,wiatr_3.html .

Druga tura spotkań warsztatowych planowana jest na 3 lipca 2009. Prosimy o nadsyłanie swoich refleksji pod adres biura (biuro@tew.pl) do końca czerwca, celem uwzględnienia Państwa stanowiska w wystąpieniu przedstawiciela TEW podczas drugiej tury warsztatów.
 
 pliki do pobrania:
 
 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 59

>'; } doGzip(); ?>; ?>