Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Konferencje i seminaria
Konferencje i seminaria
Walny Zjazd TRMEW, konferencja i targi PDF Drukuj
29.04.2010.
Infromujemy, że w dniach 04-06.06.2010 w Polańczyku Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych organizuje Walny Zjazd, Konferencję i Targi pt."Innowacyjne Technologie dla zrównoważonych Odnawialnych Źródeł Energii".
W programie między innymi:
- zrównoważony rozwój, zrównoważone odnawialne źródło energii,
- zróżnicowanie OŹE pod względem wpływu na sieć i środowisko,
- MEW w środowisku, wpływ na człowieka, gospodarkę i środowisko,
- nowe rozwiązania techniczne,
- inteligentna sieć,
- zmiany w prawie.

Dla chętnych całodniowa wycieczka do Lwowa w dniu 03.06.2010.

Do pobrania:
ulotka zjazdu TRMEW
formularz zgłoszenia
baner zjazdu
 
Szkolenie kwalifikacyjne ECO INCEPTUM PDF Drukuj
29.04.2010.
W dniu 25 września 2010 w Centrum Kongresowym Hotelu IOR w Poznaniu odbędzie się SZKOLENIE KWALIFIKACYJNE organizowane przez firmę Eco Inceptum, podczas którego można będzie uzyskać następujące świadectwa kwalifikacyjne:
E I – uprawnia do eksploatacji oraz obsługi urządzeń elektrycznych czyli w branży MEW, wszystkich urządzeń, szaf, połączeń związanych z wytwarzaniem, przepływem, czy pomiarem energii elektrycznej. Zwracamy tu uwagę, iż świadectwa kwalifikacyjne należy posiadać, nawet wówczas, kiedy mamy w elektrowni urządzenia „bezobsługowe”.
E II – uprawnienia do eksploatacji oraz obsługi urządzeń energetycznych, takich jak turbiny wodne, wiatrowe, parowe itp.
D I – uprawnienia dozoru, upoważniają do wydawania poleceń dla osób, które eksploatują urządzenia elektryczne. Powinien je posiadać każdy przełożony osoby, która pracuje w MEW.
D II – uprawnienia dozoru, upoważniają do wydawania poleceń dla osób, które eksploatują urządzenia energetyczne. Powinien je posiadać każdy przełożony osoby, która pracuje w MEW.
Do pobrania: informacja i zgłoszenie

 
Warsztaty ABC małych elektrowni wodnych ECO INCEPTUM PDF Drukuj
29.04.2010.
W dniach 24–26 września 2010 zapraszamy Państwa na kolejne – ósme warsztaty „ABC … MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH” organizowane przez firmę ECO INCEPTUM w Centrum Kongresowym Hotelu IOR w Poznaniu.
Podobnie jak w przypadku dotychczas organizowanych spotkań, adresowane jest ono również do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży energetyki wodnej lub dopiero rozpoczęły i poszukują źródła fachowej wiedzy na poziomie elementarnym. Podczas trzydniowych warsztatów przedstawione zostaną podstawy prawne funkcjonowania branży MEW, podstawowe zagadnienia ekonomiczne, omówione zostaną podstawy prawidłowego projektowania i budowy MEW. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczone osoby zajmujące się na co dzień zagadnieniami małej energetyki wodnej, a związane zawodowo z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz Polską Akademią Nauk.
Do pobrania: zaproszenie i zgłoszenie

 
Zaproszenie na szkolenie kwalifikacyjne PDF Drukuj
26.01.2010.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem wszystkie osoby obsługujące urządzenia elektryczne (szafy sterujące, transformatory itp.) jak i urządzenia energetyczne (m. in. turbiny) mają obowiązek posiadać wymagane kwalifikacje potwierdzone stosownym świadectwem. W przypadku małych elektrowni wodnych czy elektrowni wiatrowych dotyczy to zarówno właściciela bądź zarządcy, jak i wszystkich osób obsługujących obiekt. Podczas każdej kontroli doraźnej, bądź w sytuacji, jeżeli w elektrowni będzie miało miejsce zdarzenie, osoby kontrolujące bądź prowadzące sprawę, w pierwszej kolejności poproszą o zaświadczenia dowodzące posiadanie przez obsługę oraz ich przełożonych stosownych kwalifikacji. Posiadanie takich zaświadczeń jest również warunkiem niezbędnym, aby uzyskać koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej.

więcej informacji znajdziesz tutaj

 
Zaproszenie na VII warsztaty MEW PDF Drukuj
26.01.2010.

Zapraszamy Państwa na kolejne – siódme już ogólnopolskie warsztaty „ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH”. Podobnie jak w przypadku dotychczas organizowanych spotkań, adresowane jest ono równieŜ do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży energetyki wodnej lub dopiero rozpoczęły i poszukują źródła fachowej wiedzy na poziomie elementarnym. Podczas trzydniowych warsztatów przedstawione zostaną podstawy prawne funkcjonowania branży MEW, podstawowe zagadnienia ekonomiczne, omówione zostaną podstawy prawidłowego projektowania i budowy MEW. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczone osoby zajmujące się na co dzień zagadnieniami małej energetyki wodnej, a związane zawodowo z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz Polską Akademią Nauk.

więcej informacji znajdziesz tutaj

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast. » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 66

>'; } doGzip(); ?>; ?>