Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start arrow Konferencje i seminaria
Konferencje i seminaria
Zaproszenie na szkolenie kwalifikacyjne PDF Drukuj
26.01.2010.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem wszystkie osoby obsługujące urządzenia elektryczne (szafy sterujące, transformatory itp.) jak i urządzenia energetyczne (m. in. turbiny) mają obowiązek posiadać wymagane kwalifikacje potwierdzone stosownym świadectwem. W przypadku małych elektrowni wodnych czy elektrowni wiatrowych dotyczy to zarówno właściciela bądź zarządcy, jak i wszystkich osób obsługujących obiekt. Podczas każdej kontroli doraźnej, bądź w sytuacji, jeżeli w elektrowni będzie miało miejsce zdarzenie, osoby kontrolujące bądź prowadzące sprawę, w pierwszej kolejności poproszą o zaświadczenia dowodzące posiadanie przez obsługę oraz ich przełożonych stosownych kwalifikacji. Posiadanie takich zaświadczeń jest również warunkiem niezbędnym, aby uzyskać koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej.

więcej informacji znajdziesz tutaj

 
Zaproszenie na VII warsztaty MEW PDF Drukuj
26.01.2010.

Zapraszamy Państwa na kolejne – siódme już ogólnopolskie warsztaty „ABC… MAŁYCH ELEKTROWNI WODNYCH”. Podobnie jak w przypadku dotychczas organizowanych spotkań, adresowane jest ono równieŜ do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży energetyki wodnej lub dopiero rozpoczęły i poszukują źródła fachowej wiedzy na poziomie elementarnym. Podczas trzydniowych warsztatów przedstawione zostaną podstawy prawne funkcjonowania branży MEW, podstawowe zagadnienia ekonomiczne, omówione zostaną podstawy prawidłowego projektowania i budowy MEW. Warsztaty prowadzone będą przez doświadczone osoby zajmujące się na co dzień zagadnieniami małej energetyki wodnej, a związane zawodowo z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz Polską Akademią Nauk.

więcej informacji znajdziesz tutaj

 
Pozyskiwanie energii wody... PDF Drukuj
18.01.2010.
Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartym seminarium (z cyklu dziesięciu) pt.

" Pozyskiwanie energii wody i jej przekształcanie do energii elektrycznej i/lub cieplnej "

organizowanego w ramach Projektu

"Tworzenie i rozwój współpracy naukowców i przedsiębiorców na terenie woj. dolnośląskiego poprzez innowację i transfer technologii w dziedzinie wytwarzania energii z zasobów odnawialnych"

Projekt realizowany jest przez Bison Consulting S.A. w partnerstwie z Politechnikę Wrocławską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, 8.2 Transfer wiedzy, 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw.

Seminarium odbędzie w dniu 26 stycznia 2010 r. w godzinach 10:00 - 18:00 w Centrum Konferencyjnym Wrocławskiego Parku Przemysłowego przy ul. Fabrycznej 10 we Wrocławiu.
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na konferencję PDF Drukuj
29.09.2009.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „Dotacje Unijne na inwestycje, promocję i rozwój Odnawialnych Źródeł Energii (OŹE)”. Konferencja odbędzie się w dniu 16 października od godziny 10:00 do 15:00 w hotelu Huzar ul.Spadochroniarzy 7 w Lublinie.
Podczas konferencji pragniemy zachęcić do dyskusji na temat: promocji branży OZE i jej animatorów w tym realizacji zadań promocyjnych nałożonych na dysponentów funduszy UE, budowania sieci powiązań uczestników (decydentów, beneficjentów, …) rynku funduszy EU / OZE. Ważnym elementem szkolenia będzie również edukacja członków TRMEW oraz potencjalnych inwestorów OZE (ze szczególnym uwzględnieniem MEW).

Wstępna Agenda:

10:00 – 10:10 Oficjalne otwarcie: przedstawiciel samorządu woj. lubelskiego
10:10 – 10:30 Prezentacje organizatorów konferencji: Prezesa TRMEW,  Prezesa FIM,Prezesa Ideopolis,
10:30 – 11:30 Marta Dołęga - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko – Instytut Paliw i Energii Odnawialnej
11:30 – 11:45 PRZERWA NA KAWĘ
11:45 – 12:30 Przedstawiciel samorządu woj. lubelskiego – Regionalny Program Operacyjny – Samorząd woj. lubelskiego
12:30 – 13:15 Piotr Kryjom – Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka  5.1 jako metoda na dofinansowanie działalności powiązań kooperacyjnych w tym OZE / MEW – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
13:15 – 13:45 Robert Szlęzak - Fundusze UE na innowacje w OŹE/MEW – Ideopolis
13:45 – 14:15 Paweł Prokop – Europejskie Mechanizmy Finansowe – Fundacja Inicjatyw Menażerskich
14:15 – 15:00 Panel dyskusyjny
15:00 – 16:00 PRZERWA NA KAWĘ i SPOTKANIA KULUAROWE
Zachęcamy do udziału w konferencji, jeżeli potrzebują państwo więcej informacji o konferencji lub chcą wyrazić chęć wzięcia udziału prosimy o kontakt:

Wojtek Kwiatkowski

056-46-49-644
biuro@trmew.pl
 
Spotkanie Sieci Wykonawców Prac Badawczo-Rozwojowych na rzecz MEW PDF Drukuj
14.08.2009.

Small Hydro Research and Development Actors Network Meeting

Europejska debata nt. kierunków prac badawczo-rozwojowych

na rzecz małej energetyki wodnej


Miło nam poinformować, że w dniach 10-11 września br. w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku będzie miała miejsce debata nt. kierunków prac badawczo-rozwojowych na rzecz małej energetyki wodnej.

Debata będzie przedmiotem Spotkania Sieci Wykonawców Prac Badawczo-Rozwojowych na rzecz MEW (Small Hydropower Research and Development Actors Network Meeting), zorganizowanego w ramach Pakietu Roboczego 2 (WP2) projektu SHAPES, koordynowanego przez Europejskie Stowarzyszenie ds. MEW (ESHA). Zgodnie z zapisami zawartymi w kontrakcie z Komisją Europejską, zasadniczym celem projektu jest ułatwienie i wzmocnienie współpracy między ośrodkami badawczo-rozwojowymi, zmierzające z jednej strony do optymalnego ukierunkowania ich prac, a z drugiej – do promocji wyników tych prac dla ułatwienia penetracji rynku unijnego i rynków krajów rozwijających się.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły dotyczące projektu SHAPES znaleźć można na stronie internetowej ESHA oraz w ulotce informacyjnej projektu do pobrania w tym miejscu. Dalsze informacje na temat spotkania i formuły debaty przedstawiono w zaproszeniu oraz na stronie internetowej Spotkania . Chętnych do skorzystania z zaproszenia prosimy o wypełnienia formularza rejestracyjnego oraz przesłanie go na adres organizatorów.
 
 
Raport końcowy z konferencji
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 63

>'; } doGzip(); ?>; ?>