Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Start
Spotkanie z Prezesem Honorowym TEW Stanisławem Cicholskim z okazji 88 rocznicy urodzin PDF Drukuj
27.01.2017.

W dniu 24 stycznia 2017 r. z okazji 88. rocznicy urodzin Honorowego Prezesa i członka założyciela TEW, Stanisława Cicholskiego, Pełnomocnik Zarządu i Honorowy Prezes TEW, Stanisław Lewandowski, wraz z Katarzyną Trojanowską, spisującą Kronikę Towarzystwa z racji XXV rocznicy jego utworzenia, złożyli wizytę przekazując życzenia długich szczęśliwych lat życia w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Przekazaliśmy również naszą prośbę o dalsze angażowanie się w działalność stowarzyszenia i aktywny udział w dążeniu do urzeczywistnienia projektu Kaskady Dolnej Wisły i zabieganiu o pełniejsze wykorzystanie potencjału hydroenergetycznego Polski.

Podczas trwającej kilka godzin dyskusji Stanisław Cicholski żywo interesował się problemami, z jakimi obecnie boryka się energetyka wodna. Zapoznał nas ze swoją aktualną działalnością na rzecz projektu pod nazwą „Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle”, przedstawiając redakcji Dziennika Bałtyckiego propozycje rozwiązań organizacyjnych i technicznych dotyczących projektu Kaskady Dolnej Wisły. W propozycjach tych porusza również problematykę organizacji gospodarki wodnej w Polsce proponując konkretne rozwiązania. Jest zwolennikiem ustanowienia jednego gospodarza – zarządzającego wszystkimi urządzeniami wodnymi na wielozadaniowym stopniu wodnym. Organizacja ta – np. spółka prawa handlowego – łączyłaby interesy zarówno, gospodarki wodnej, energetyki wodnej, a na stopniach dróg wodnych również interesy żeglugi śródlądowej.

Honorowy Prezes TEW z dużym zainteresowaniem przyjął naszą informację o podjętej przez Prezesa Zarządu inicjatywie integracji energetyki wodnej z gospodarką wodną i o spotkaniu w tej sprawie z Prezesem KZGW. Uznał to za priorytetowe zadanie TEW, jak również uznał, że rozwój energetyki wodnej należy wiązać przede wszystkim z rozwojem retencji, który to powinien być najważniejszym zadaniem i obowiązkiem władz naszego Państwa. Z zainteresowanie i zrozumieniem przyjął informację o propozycji powołania organu wspierającego, w skład którego powinni być zaproszeni Prezesi przedsiębiorstw z obszaru energetyki zawodowej oraz Dyrektorzy RZGW posiadający i eksploatujący elektrownie wodne. Organ ten precyzowałby kierunki działania TEW, tak aby podnieść skuteczność działania poprzez prowadzenie jednolitej strategii w obszarze energetyki i gospodarki wodnej.

Dostojny jubilat podziękował za pamięć i przekazał na nasze ręce najlepsze życzenia dla Zarządu TEW: wydajnej pracy i skutecznych działań na rzecz rozwoju polskiej energetyki wodnej.

Komentarze
Dodaj nowySzukaj
Komentuj
Pseudonim lub imię:
Strona WWW:
Tytuł:
Kod UBB:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
 
Security Image
Wpisz kod z obrazka.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Logowanie

Instytut OZE

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatkio
Fundacja Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl sponsoruje prenumeratę Gazety Wyborczej

ZEK logo

_
Hydropower Europe

Energetyka Wodna logo

RENEXPO INTERHYDRO logo

cookies
Darmowy licznik odwiedzin

>'; } doGzip(); ?>; ?>