Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
RENEXPO Interhydro 2019 - relacja z deszczowego Salzburga
10.01.2020.

Prezes Zarządu TEW miał w roku ubiegłym okazję uczestniczyć już po raz trzeci w wydarzeniu targowo-konferencyjnym RENEXPO Interhydro w Salzburgu. Poniżej przedstawiamy Jego relację. Ten sam tekst został też przekazany do Redakcji Energetyki Wodnej.

[czytaj tekst]

 
RENEXPO Interhydro 28-29 listopada 2019 r. w Salzburgu
10.11.2019.
renexpo-interhydro-logo28 i 29 listopada tego roku w Centrum Targowym w Salzburgu będą miały miejsce kolejne targi RENEXPO Interhydro. Wg organizatorów, ale i naszej wiedzy, to największe europejskie targi hydroenergetyczne z dostępem na podstawie bezpłatnej rejestracji. Targom towarzyszą następujące wydarzenia:
• 3rd Eastern Europe Hydropower Forum
• 5. Internationale Konferenz Wasserkraft & Energiespeicher
• Small hydropower in Africa and Latin America
• 7. Fachkongress: Gewässerökologisch verträglicher Wasserkraftausbau
• EREF session on EU policy developments relevant for the hydropower sector
Dalsze informacje można uzyskać wciskając ikonę RENEXPO Interhydro na naszej stronie oraz korzystając bezpośrednio ze strony internetowej www.renexpo-hydro.eu.
 
Reflekcje z udziału w konferencji HYDROFORUM 2019
08.11.2019.
Autor: Stanisław Lewandowski

Przebieg konferencji HydroForum 2019 był budujący pod wieloma względami. Abstrahując od fre-kwencji, która przerosła najśmielsze nasze oczekiwania, należy zauważyć, że przedstawione refera-ty były przygotowane profesjonalnie, prowadzący prezentowali autorów referatów z wyczuciem i dyskretnie kontrolowali czas ich wypowiedzi. [czytaj dalej]
 
Nagroda EKOLAURA dla Instytutu OZE za przepławkę aktywną!
05.11.2019.
Nasza firma partnerska – Instytut OZE Sp. z o. o. została nagrodzona EKOLAUREM w kategorii Ekoprodukt – Zielone Technologie za „Innowacyjną, aktywną przepławkę dla ryb”.

Szczegóły na temat tego wyróżnienia oraz samej przepławki znajdą Państwo TUTAJ

„Jesteśmy przekonani, że przepławka aktywna stanie się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych przepławek i podniesie przepustowość ekologiczną odcinków rzek. Misją naszej firmy jest działanie na rzecz poprawy jakości środowiska z równoczesnym uwzględnieniem aspektów ekonomicznych i ten produkt jest tego dowodem” – mówi Łukasz Kalina, kierownik Działu Rozwoju w Instytucie OZE.

ekolaura_oze
 
HYDROFORUM 2019
02.11.2019.
Przez dwa dni - 9-go i 10- go października 2019 r. - Dom Wypoczynkowy "Atrium" w Polańczyku był miejscem obrad IX Polskiej Konferencji Hydroenergetycznej ("czytaj całość").
 
XXVIII Zgromadzenie Krajowe Towarzystwa Elektrowni Wodnych - ogłoszenie
21.09.2019.
Zarząd Towarzystwa Elektrowni Wodnych zaprasza członków TEW na Zgromadzenie Krajowe naszego stowarzyszenia, które odbędzie się w dniach 10-11 października 2019 r. w Polańczyku. Wieczorem 10.10. przewidziana jest tradycyjna uroczysta kolacja, a początek obrad ZK planowany jest na 11.10.2019 r. o godz. 8:30.

Dokumenty na XXVIIII Zgromadzenie Krajowe do pobrania:
- projekt uchwały w sprawie zmian w Statucie wprowadzony do porządku obrad w trybie określonym w par. 24 Statutu TEW,

- projekt jednolitego tekstu Statutu TEW załączony do projektu uchwały j.w., w brzmieniu przyjętym przez Zarząd po konsultacjach przeprowadzonych z członkami TEW,


Informujemy, że zgodnie z par. 25 ust. 2 Statutu TEW, o ile na ZK nie będzie quorum, to uchwała w sprawie zmian w statucie może być podjęta pod warunkiem, że została wprowadzona do porządku obrad zgodnie z postanowieniami par. 24 Statutu, co niniejszym czynimy. Po upływie terminu 20 dni przed ZK ewentualne dalej idące postanowienia uchwały w tych sprawach mogą być wprowadzone do porządku obrad ZK tylko jeśli będzie quorum.

Odnośnie wspomnianego w porządku obrad projektu uchwały aktualizującej wytyczne do określania składek dla członków wspierających nie przewidujemy zmian w stosunku do obowiązującego stanu. Jednak w przypadku przyjęcia nowelizacji statutu w zaproponowanej wersji ze względów porządkowych będzie niezbędne przyjęcie takiej uchwały. Projekt uchwały planujemy przedstawić jeszcze przed końcem września.

Projekt sprawozdania Zarządu z działalności TEW w okresie od poprzedniego Zgromadzenia Krajowego zostanie udostępniony najpóźniej do dnia 8 października br.

Jak już informowaliśmy, w tym samym miejscu w dniach 9 - 10.10. odbędzie się Polska Konferencja Hydroenergetycznej HYDROFORUM 2019, na którą można się jeszcze zgłaszać.

Zachęcamy Państwa do udziału w obu tych wydarzeniach. Wypełnione formularze zgłoszeniowe na ZK i Konferencję prosimy przysyłać na adres e-mail Biura TEW (biuro@tew.pl) do dnia 30.09.br. Po tym terminie mogą być kłopoty z rezerwacją noclegów. Natomiast od dnia 7.10. organizatorzy Zgromadzenia i Konferencji będą się znajdować się w podróży i kontakt może być utrudniony.

Zarząd i Biuro TEW
Opublikowano 21.09.2019r
Aktualizacja 21.09.2019r
 
PKH HYDROFORUM 2019  początek już 9 października
16.09.2019.
HydroforumJuż 9 października inaugurujemy obrady dwudniowej konferencji HYDROFORUM 2019 w Polańczyku nad Zalewem Solińskim. Konferencja odbywa się pod patronatem Ministerstwa Energii. Organizatorami są Towa-rzystwo Elektrowni Wodnych, Instytut Maszyn Przepływowych PAN i Towarzystwo Rozwoju Małych Elek-trowni Wodnych. Partnerem strategicznym jest spółka PGE Energia Odnawialna SA. Do Komitetu Organizacyj-nego napłynęły 22 zgłoszenia wystąpień konferencyjnych. Spodziewamy się, że liczba uczestników zbliżona będzie do 90 osób. Przewidziano segment dotyczący sytuacji sektora energetyki wodnej w świetle aktualnej polityki Polski i innych krajów regionu, segment zawierający wystąpienia o charakterze naukowo-technicznym, a także wizytę w Elektrowni Wodnej Solina. Punktem centralnym będzie debata nt. miejsca i roli energetyki wodnej w krajowych dokumentach strategicznych. Wciąż jeszcze można dołączyć do konferencji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami do pobrania z naszej strony.

- poster (PL) | poster (EN)
- komunikat nr 3 (PL) (nowy!) | bulletin no. 3 (EN) (new!)
- formularz rejestracyjny (PL) | registration form (EN)
- wskazówki dla autorów (PL) | abstract guidelines (EN)
- informacje o pakietach sponsorskich (PL) | sponsor packages (EN)
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 79

Logowanie

Instytut OZE

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatkio
Fundacja Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl sponsoruje prenumeratę Gazety Wyborczej

ZEK logo

_
Hydropower Europe

Energetyka Wodna logo

RENEXPO INTERHYDRO logo

cookies
Darmowy licznik odwiedzin

>'; } doGzip(); ?>; ?>