Skip to content

Towarzystwo Elektrowni Wodnych

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color black color cyan color green color red color
Elektrownia wodna Karot (Pakistan) pierwszym projektem finansowanym przez Fundusz Jedwabnego Szlaku
13.07.2015.
150524-pakistanew"Co nowego w światowej hydroenergetyce?" - prasę przegląda Miltiadis Melekidis

Według The New York Timesa chiński Fundusz Jedwabnego Szlaku o aktywach wartych 40 miliardów dolarów sfinansuje budowę elektrowni wodnej o mocy 720 MW w Karot w Pakistanie.

Czytaj całość…
 
Nowi członkowie zwyczajni (06.07.2015)
06.07.2015.
Zarząd TEW przyjął w nasze szeregi dwóch nowych członków zwyczajnych: 
Kol. Marcin Dzidowski jest magistrem prawa, ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie jest komplementariuszem Spółki komandytowej: Dzidowski, Kowalczyk, Muster. Kol. Dzidowski związany jest z energetyką poprzez wieloletnią pracę w dziale prawnym PGE Energia Odnawialna. 
Kol. Krzysztof Janus jest magistrem inżynierem ochrony przyrody. Ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego i Międzywydziałowe Studium Ochrony Środowiska. Jest specjalistą ochrony przyrody prowadzącym działalność gospodarczą jako Biuro analiz Środowiskowych Krzysztof Janus „GEKON”.
Czytaj całość…
 
Energetyka wodna: tam gdzie znajduje się prawdziwie "zielona" praca
06.07.2015.
15-07-06-hydroelectric-dam
"Co nowego w światowej hydroenergetyce?" - prasę przegląda Miltiadis Melekidis

W ostatnich kilku latach ma miejsce sporo spekulacji na temat tzw. „zielonej” pracy. Jeden z sektorów odnawialnych źródeł energii, o którym niewiele i niechętnie mówi się w debatach poświęconych temu problemowi, zatrudnia większą ilość pracowników niż energetyka wiatrowa i solarna razem wzięte. Mowa o hydroenergetyce.
Czytaj całość…
 
Konsultacje społeczne aktualizacji Strategii Działania NFOŚiGW na lata 2013-2016
24.06.2015.
Konsultacje społeczne aktualizacji Strategii Działania NFOŚiGW na lata 2013-2016 z perspektywą do roku 2020 - uwagi i propozycje zmian w zapisach Strategii Pełnomocnika Zarządu TEW

Zgodnie ze statutowym obowiązkiem Towarzystwo Elektrowni Wodnych wzięło udział w konsultacjach społecznych przygotowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej aktualizacji strategii działania na lata 2013 - 2016 z perspektywą do roku 2020.
Czytaj całość…
 
Seminarium 22 maja 2015 r. - Omówienie i refleksje Honorowego Prezesa TEW oraz materiały do pobrania
16.06.2015.

W dniu 22 maja 2015 r. odbyło się zorganizowane przez Towarzystwo Elektrowni Wodnych seminarium pt. "Energetyka wodna w poszukiwaniu szans na Rynku Energii Elektrycznej i Rynku Mocy". Zapraszamy do przeczytania omówienia i refleksji Honorowego Prezesa TEW oraz pobrania przedstawionych na seminarium prezentacji.

Omówienie i refleksje Honorowego Prezesa TEW

W dniu 22 maja 2015 r. odbyło się zorganizowane przez Towarzystwo Elektrowni Wodnych [TEW] seminarium „Energetyka wodna w poszukiwaniu szans na Rynku Energii Elektrycznej i Rynku Mocy”. W seminarium uczestniczyło 26 osób, przedstawicieli spółek eksploatujących elektrownie wodne, instytutów naukowo – badawczych, biur projektowych i organizacji pozarządowych. Obrady otworzył dr Janusz Steller*, a całość poprowadził autor niniejszego tekstu.

Czytaj całość…
 
TEW zaproszone na otwarcie I Sympozjum "Historia Elektryki"
15.06.2015.

Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej i Centralna Komisja Historyczna Stowarzyszenia Elektryków Polskich zapraszają Przedstawicieli Towarzystwa Elektrowni Wodnych na otwarcie I Sympozjum "Historia Elektryki" oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Profesorowi Alfonsowi Hoffmannowi w dniu 29 czerwca 2015 r. o godz. 9:00 w budynku WEiA PG w Gdańsku, ul. G. Narutowicza 11/12.

Zaproszenie

 
Turbina elektrowni w Rościnie tnie ryby jak szatkownica
05.06.2015.

150605-rybyWędkarze alarmują: w Parsęcie znaleźliśmy dziesiątki poszatkowanych ryb. Ekolodzy: To wina nowej inwestycji na rzece.

Wędkarze, kajakarze i społeczni strażnicy rybaccy z powiatu białogardzkiego nie mają wątpliwości: siatka, która miała zablokować dostęp rybom do nowej turbiny w elektrowni wodnej na rzece Parsęcie, ma zbyt duże oka. Łososie, trocie, które płyną dziś z góry rzeki do morza, trafiają więc pod turbinę, która tnie ryby jak szatkownica.

- Wraz z nadejściem wiosny ryba płynie do morza, by tam osiągnąć dojrzałość - tłumaczą wędkarze. - Ale na Parsęcie, w miejscowości Rościno, zamontowana została nowa turbina elektrowni wodnej. Zrobiono wprawdzie przepławkę dla ryb, a przed turbiną zamontowano nawet siatkę, która miała zabezpieczyć ryby, by nie dostały się pod turbinę, jednak okazało się, że ta siatka ma zbyt duże oka.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 57 - 64 z 79

Logowanie

Instytut OZE

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatkio
Fundacja Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl sponsoruje prenumeratę Gazety Wyborczej

ZEK logo

_
Hydropower Europe

Energetyka Wodna logo

RENEXPO INTERHYDRO logo

cookies
Darmowy licznik odwiedzin

>'; } doGzip(); ?>; ?>